Petycja w sprawie zmiany nazwy LKS „Tęcza” Kraśnik. To żart.

LKS Tęcza Kraśnik LKS Tęcza Kraśnik
  • Petycja w sprawie zmiany nazwy klubu „Tęcza” Kraśnik, którą poważnie potraktowały niektóre media, ma charakter jedynie prześmiewczy, a do jej złożenia przyznał się Ruch Ośmiu Gwiazd.
  • Niektóre media nie dotarły do autorów petycji, mimo iż przyznali się oni do jej złożenia już ponad dwa tygodnie temu.

Miejscowość Kraśnik nie ma ostatnio dobrej prasy z uwagi na kontrowersyjne decyzje i plany swoich radnych, którzy sprzeciwiali się między innymi tzw. ideologii LGBT czy technologii 5G. Internet bezlitośnie wyśmiał radnych Kraśnika, a samą miejscowość obwołał polską stolicą zacofania.

Nie dziwi zatem, iż media szybko podchwyciły kolejny temat dotyczący Kraśnika: sprawę petycji złożonej do rady miasta w sprawie zawieszenia działania, lub zmiany nazwy klubu sportowego LKS „Tęcza” Kraśnik z uwagi na promocję LGBT.

tęcza kraśnik
źródło: BIP Kraśnik

Transkrypcja:

„Jako przedstawiciele -nazwę autora ukryto- i działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik. Jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny. Stoicie Państwo jak skala na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków! Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały.

Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.”

Petycję poważnie potraktowały liczne media, jak choćby Polsat News, Rzeczpospolita czy Wirtualna Polska. Sprawę nagłośnił również aktywista LGBT Bart Staszewski.

Media nie zweryfikowały jednakże prawidłowo źródła petycji. Stoi za nią Ruch Ośmiu Gwiazd, który już 26 września, czyli ponad dwa tygodnie przed publikacją artykułów przyznał na swoim profilu na Twitterze, iż petycja jest jedynie prowokacją, mającą na celu ośmieszyć radnych Kraśnika.

Podsumowanie

Temat Kraśnika w ostatnim czasie jest bardzo popularny i wiele portali chętnie publikuje wszelkie wiadomości na jego temat, im bardziej kontrowersyjne – tym lepiej. Warto jednakże dbać o zachowanie odpowiedniej rzetelności dziennikarskiej i przeprowadzać właściwy research, by niesłusznie nie przyczyniać się do pogarszania wizerunku miasta, które i tak ma już z nim duże problemy.

 

Michał Pawela 60 wpisów

    Analityk i miłośnik dalekich wypraw z plecakiem, najłatwiej spotkać go w krajach, które ministerstwa odradzają podróżnikom. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Fake newsy tropi z zamiłowania.