Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Petycja w sprawie zmiany nazwy LKS „Tęcza” Kraśnik. To żart.

LKS Tęcza Kraśnik

Miejscowość Kraśnik nie ma ostatnio dobrej prasy z uwagi na kontrowersyjne decyzje i plany swoich radnych, którzy sprzeciwiali się między innymi tzw. ideologii LGBT czy technologii 5G. Internet bezlitośnie wyśmiał radnych Kraśnika, a samą miejscowość obwołał polską stolicą zacofania. Nie dziwi zatem, iż media szybko podchwyciły kolejny temat dotyczący Kraśnika: sprawę petycji złożonej do rady miasta w sprawie zawieszenia działania, lub zmiany nazwy klubu sportowego LKS „Tęcza” Kraśnik z uwagi na promocję LGBT.

Nasza ocena:
tęcza kraśnik
źródło: BIP Kraśnik

Transkrypcja:

„Jako przedstawiciele -nazwę autora ukryto- i działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik. Jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny. Stoicie Państwo jak skala na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT. Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków! Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały.

Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.”

Petycję poważnie potraktowały liczne media, jak choćby Polsat News, Rzeczpospolita czy Wirtualna Polska. Sprawę nagłośnił również aktywista LGBT Bart Staszewski.

Media nie zweryfikowały jednakże prawidłowo źródła petycji. Stoi za nią Ruch Ośmiu Gwiazd, który już 26 września, czyli ponad dwa tygodnie przed publikacją artykułów przyznał na swoim profilu na Twitterze, iż petycja jest jedynie prowokacją, mającą na celu ośmieszyć radnych Kraśnika.

Podsumowanie

Temat Kraśnika w ostatnim czasie jest bardzo popularny i wiele portali chętnie publikuje wszelkie wiadomości na jego temat, im bardziej kontrowersyjne – tym lepiej. Warto jednakże dbać o zachowanie odpowiedniej rzetelności dziennikarskiej i przeprowadzać właściwy research, by niesłusznie nie przyczyniać się do pogarszania wizerunku miasta, które i tak ma już z nim duże problemy.

 

Komentarze

Analityk, w Fakenews.pl od maja 2020. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Zaangażowany w projekty dotyczące dezinformacji, ekstremizmu politycznego i wojny informacyjnej. Prywatnie miłośnik dalekich wypraw z plecakiem i leśnych wędrówek. Email: mpawela(at)fakenews.pl