Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Justyna Steczkowska nie zakrywała celowo opaski LGBT+ wokalisty Black Eyed Peas

Justyna Steczkowska nie zakrywała celowo opaski LGBT+ wokalisty Black Eyed Peas

Bohaterką pierwszej noworocznej teorii spiskowej w polskich mediach społecznościowych w 2023 roku została Justyna Steczkowska podczas Sylwestra Marzeń. Za kulisami polska wokalistka spotkała się z członkami zespołu Black Eyed Peas i zapozowała z nimi do zdjęcia oraz filmu. Na nagraniu widać, że trzymając za ramię Will.I.Ama, frontmana grupy, Steczkowska zakryła jednocześnie opaskę LGBT+, z którymi muzycy występowali na scenie. Wielu internautów zinterpretowało to działanie jako celowe. W artykule wyjaśniamy, dlaczego teoria ta jest wyjątkowo niespójna.

Steczkowska zasłoniła tęczową opaskę
Źródło: Twitter/Propeertys
Teza:
Justyna Steczkowska świadomie zakrywała opaskę LGBT

Steczkowska na Instagramie

Teorię spiskową podchwycił także Zbigniew Hołdys. Na swoim Twitterze napisał: “Steczkowska zasłania tęczę, pozując do selfie”. Muzyk usunął już ten post, który był jednak przez wiele godzin szeroko rozpowszechniany na Twitterze.

Internauci nie zauważyli, że Justyna Steczkowska pierwsza zamieściła film z pozowania z zespołem Black Eyed Peas jako tzw. rolkę na swoim Instagramie.

Poniższy screen został zrobiony 1 stycznia o godzinie 13:00, a film został dodany 14 godzin wcześniej, co oznacza, że pojawił się na koncie polskiej wokalistki krótko po jego nagraniu, jeszcze przed północą. Na długo zanim wybuchła “opaskowa afera”. Steczkowska opatrzyła wideo tęczową flagą LGBT.

Justyna Steczkowska - Rolka
Źródło: Twitter/Paweł Cymbor

Internauci dorobili też do wydarzenia kolejną teorię spiskową po tym, jak okazało się, że sama Justyna Steczkowska zamieściła film na swoim Instagramie. Sugerowali, że ujęcia z zasłoniętą flagą miałyby być wykorzystane przez telewizję publiczną w celach promocyjnych. Tak się jednak nie stało. Żadne z tych ujęć nie zostało wykorzystane przez TVP.

Spisek z tęczową opaską
Źródło: Twitter

Dementi Justyny Steczkowskiej

Wokalistka oficjalnie odniosła się do sprawy 2 stycznia. Na swoim Instagramie opublikowała oświadczenie. Pisze w nim, że oskarżenia o celowe zasłanianie opaski LGBT są “kompletnie bezpodstawnie”. Pyta retorycznie:

Wszystkim tym, którzy mnie tak niesprawiedliwie ocenili zadaje proste pytanie. Po co miałabym zasłaniać flagę i na swoim insta story dziękować zespołowi i wrzucać symbol wielkiej tęczowej flagi?

Na końcu oświadczenia dodaje:

PS. Manipulatorowi gratuluję wycięcia fragmentu filmu i dodania komentarza, który jest KŁAMSTWEM TOTALNYM.

Źródło: Instagram/Justyna Steczkowska

Wypowiedź z 2020 roku

Oprócz aktualnego dementi warto przywołać inną wypowiedź artystki. W trakcie kampanii wyborczej w 2020 roku Justyna Steczkowska odniosła się do retoryki anty-LGBT, którą posługiwał się wtedy m.in. poseł Przemysław Czarnek z PiS. Zdjęcia z przyjaciółmi opatrzyła hasztagami #lgbt #LOVEisLOVE #znamlesbijkę #znamgeja #miłość #szacunek. Zatem nie był to pierwszy raz, kiedy publicznie okazywała wsparcie dla osób LGBT.

To moi przyjaciele. Prawie 20 lat pracujemy razem. Są wrażliwi, pełni empatii, tolerancji, tak jak my wszyscy płacą podatki. Zawsze mogę na nich liczyć. Czy też uważacie, że są gorsi? Niegodni bycia równoprawnymi obywatelami? Czy też – cytuje „Nie są równi ludziom NORMALNYM”?

Źródło: Facebook/Justyna Steczkowska

Podsumowanie

Justyna Steczkowska nie zasłoniła celowo opaski LGBT+ muzyka Black Eyed Peas. Wskazuje na to chronologia wydarzeń oraz dodanie flagi LGBT+ na filmie umieszczonym na Instagramie bezpośrednio po jego nagraniu. Wokalistka opublikowała również oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od tej teorii spiskowej, nazywając ją wprost kłamstwem.

Źródła

Instagram: https://www.instagram.com/p/Cm4hpvrpnpM/

Facebook: https://www.facebook.com/JustynaSteczkowska/posts/10157694612547775/

Komentarze

Absolwent Telekomunikacji i Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo zajmuje się technologią 5G. Zainteresowania: podróże, literatura faktu i kuchnia orientalna. Uczulony na błędy językowe. Email: pcymbor(at)fakenews.pl