Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Para zapłodniła się in vitro, a potem miała aborcję?

Para zapłodniła się in vitro, a potem miała aborcję?

We Francji para zapłodniła się in vitro (na koszt podatników), a potem miała aborcję w szóstym miesiącu ciąży. Ciało dziecka zostało włożone do słoja z formaliną i jest teraz pokazywane jako makabryczne “dzieło sztuki” współczesnej w muzeach. Oto cywilizacja śmierci.

Ten absurdalny mem zaczął dzisiaj krążyć (ponownie) po internecie.

Para zapłodniła się in vitro, a potem miała aborcję
Żródło: https://www.facebook.com/groups/piotrmil/2535602853386646/

Oczywiście znalazły się osoby, które w to uwierzyły:

Para zapłodniła się in vitro, a potem miała aborcję
Źródło: https://www.facebook.com/groups/piotrmil/?ref=group_header

Postanowiliśmy więc dodać ten mem na stałe do naszej bazy fake newsów. Zastanawiamy się tylko czy nie stworzyć specjalnej kategorii fake newsów, np. “Najbardziej idiotyczne i absurdalne rzeczy w które możesz uwierzyć”. Ten wpis napewno byłby na szczycie. Jest to oczywiście:

Oryginalny wpis wygląda tak:

Należy do konta @napalonywikary. Konto generalnie zajmuje się produkowaniem satyrycznych wpisów i trollowaniem innych osób. Większośc osób na profilu zdaje sobie sprawę. Niestety jak to bywa w przypadku takich kont, znajdzie się zawsze spora liczba osób, które udostępnią treści na zewnątrz. Jeśli nie ma jasnej adnotacji przy takim wpisie że to treść satyryczna to o błyskawiczne rozpowszechnienie tego fake newsa nie trudno.

Na zdjęciu znajduje się natomiast Hideo Kojima (od lewej), producent gier komputerowych z Japonii – twórca m in. serii “Metal Gear”. Obok niego Ashley Johnson, amerykańska aktorka,:

Jak donosi portal fact-checkingowy “Konkret24“:

Figurka jest jednym z gadżetów dołączanych do kolekcjonerskiej edycji gry, a ta została już wyprzedana na etapie jej przedsprzedaży.
(..)
Zdjęcie zostało wykonane na Comic Con w San Diego, jednym z najbardziej znanych konwentów miłośników komiksów, filmu i fantastyki na świecie. Kojima promował na nim swój najnowszy projekt, a właśnie 20 lipca odbył się panel, na którym pokazał się z figurką.

Jeszcze w maju publikował na swoich mediach społecznościowych posty prezentujące gadżet.

Oto wpis producenta:

Podsumowanie

Są takie momenty, że ręce opadają nam w jakie absurdy ludzie są w stanie uwierzyć. To jest ten moment. Nic więcej nie napiszemy.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl