Greta Thunberg i George Soros? Popularne zdjęcie to fake

Greta Thunberg i George Soros? Popularne zdjęcie to fake

Greta Thunberg i George Soros? Kim jest Greta Thunberg? To najmłodsza aktywistka na świecie. Zyskała dużą popularność po występie na szczycie klimatycznym COP 24. Urodziła się 3 stycznia 2003 roku w Szwecji. Greta w 2018 była inicjatorką globalnego protestu przeciwko zmianom klimatu. Od tego czasu jest najbardziej rozpoznawalną nastoletnią aktywistką ekologiczną.

Popularność zawsze ma swoją cenę. Zwłaszcza w takim kraju jak Polska, gdzie zawiść i złośliwość to nasze niechlubne narodowe przywary. Kiedy o Grecie zrobiło się głośno, pojawiła się cała masa hejterskich komentarzy i memów.

Jak wszyscy wiemy, istnieje spora grupa Polaków, która twierdzi, że nasz kraj jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zagrażają nam możni tego świata, którzy założyli tajną organizację finansującą ruchy mające na celu rozbicie naszego kraju. Jedną z kluczowych postaci rzekomego ruchu jest nie nikt inny jak…. George Soros.
A jak jest i George Soros, to musi być i Greta Thunberg. Jak wiadomo, klimatyczni aktywiści to drugie największe zło tego świata, zaraz po żydach i masonach. A jak jest zło… to są i memy. Pojawił się więc bardzo zły mem ze złą Gretą i złym Georgem Sorosem:

Greta Thunberg George Soros

Tłumy prawowitych patriotów ruszyły do udostępniania, nie zastanawiając się ani chwili że może to być:

Oczywiście zdjęcie powyżej to bardzo kiepski fotomontaż. Na oryginalnym zdjęciu znajduje się Greta Thunberg i były wiceprezydent USA, Al Gore.

Greta Thunberg Al Gore

Ten mem to oczywiście jeden z niewielu jakie pojawiły się w związku z nagłą popularnością Grety Thunberg. Nasi rodacy już tak mają, że zamiast zrobić coś konstruktywnego to siedzą w swoich norach i fabrykują memy.

Komentarze

The founder, creator of fakenews.pl and funder of the Foundation "We Counteract Disinformation". Professionally, he deals with Internet security and programming. Privately, he is a social activist, passionate of the Internet. A long-time volunteer of the Foundation "Dom w Łodzi", volunteer of the year 2015 of the Lodz Voivodeship. One of the winners of the "Kolory Wolontariatu" contest in 2015. Email: kontakt(at)fakenews.pl