Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Greta Thunberg i George Soros? Popularne zdjęcie to fake

Greta Thunberg i George Soros? Popularne zdjęcie to fake

Greta Thunberg i George Soros? Kim jest Greta Thunberg? To najmłodsza aktywistka na świecie. Zyskała dużą popularność po występie na szczycie klimatycznym COP 24. Urodziła się 3 stycznia 2003 roku w Szwecji. Greta w 2018 była inicjatorką globalnego protestu przeciwko zmianom klimatu. Od tego czasu jest najbardziej rozpoznawalną nastoletnią aktywistką ekologiczną.

Popularność zawsze ma swoją cenę. Zwłaszcza w takim kraju jak Polska, gdzie zawiść i złośliwość to nasze niechlubne narodowe przywary. Kiedy o Grecie zrobiło się głośno, pojawiła się cała masa hejterskich komentarzy i memów.

Jak wszyscy wiemy, istnieje spora grupa Polaków, która twierdzi, że nasz kraj jest w wielkim niebezpieczeństwie. Zagrażają nam możni tego świata, którzy założyli tajną organizację finansującą ruchy mające na celu rozbicie naszego kraju. Jedną z kluczowych postaci rzekomego ruchu jest nie nikt inny jak…. George Soros.
A jak jest i George Soros, to musi być i Greta Thunberg. Jak wiadomo, klimatyczni aktywiści to drugie największe zło tego świata, zaraz po żydach i masonach. A jak jest zło… to są i memy. Pojawił się więc bardzo zły mem ze złą Gretą i złym Georgem Sorosem:

Greta Thunberg George Soros

Tłumy prawowitych patriotów ruszyły do udostępniania, nie zastanawiając się ani chwili że może to być:

Oczywiście zdjęcie powyżej to bardzo kiepski fotomontaż. Na oryginalnym zdjęciu znajduje się Greta Thunberg i były wiceprezydent USA, Al Gore.

Greta Thunberg Al Gore

Ten mem to oczywiście jeden z niewielu jakie pojawiły się w związku z nagłą popularnością Grety Thunberg. Nasi rodacy już tak mają, że zamiast zrobić coś konstruktywnego to siedzą w swoich norach i fabrykują memy.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl