Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Robert Lewandowski ofiarą oszustwa z kryptowalutami w tle

Robert Lewandowski ofiarą oszustwa z kryptowalutami w tle

Robert Lewandowski, kryptowaluty i oszustwo. Robert Lewandowski, piłkarz, aktualnie gracz Bayernu Monachium. Jest rekordzistą pod względem liczby występów w reprezentacji Polski i najlepszym strzelcem w historii. Uważany za jednego z najlepszych polskich piłkarzy w historii.

Robert padł niedawno ofiarą oszustwa internetowego, tzw. scamu. Firma zajmująca się kryptowalutami (min. Crypto Comeback Pro, Bitcoin Trader) spreparowała specjalną stronę, która przypomina kopię witryny “Puls Biznesu”.

Robert Lewandowski Puls Biznesu

Na stronie internetowej znajduje się fikcyjny wywiad z Robertem, gdzie można przeczytać jak zachęca do skorzystania z produktu finansowego opartego o kryptowaluty:

„Obserwujemy trudne czasy dla gospodarki, a to jest rozwiązanie, którego ludzie oczekiwali. Nigdy w historii nie doświadczyliśmy tak doskonałej okazji, z której zwykłe osoby mogą łatwo skorzystać, by wygenerować olbrzymią fortunę w tak krótkim czasie.

Niektórzy ludzie wahają się, czy tego spróbować, gdyż ten sposób jest tak odmienny. Wynika to z faktu, że duże banki starają się to ukryć! Wielkie banki aktywnie uprawiają propagandę i twierdzą, że kryptowaluty oraz platforma jak Crypto Comeback Pro to oszustwa. Dlaczego? Martwią się o swoje dochody, które zmaleją, gdy ich klienci dowiedzą się, jak można na własną rękę zdobyć wielką fortunę.

Kryptowaluta to rewolucja naszego życia – to fakt – a każda osoba, która nie skorzysta z tej okazji, zostanie w tyle. Odebrałem już połączenia z wyzwiskami i pogróżkami od wielkich korporacji finansowych, ponieważ przykuwam uwagę ludzi nową technologią. Ale chrzanić te korporacje. Ludzie w Polsce już poznają prawdę, a to tylko kwestia czasu, zanim coraz więcej osób się o tym dowie.

Udostępniam to, gdyż otrzymałem również setki e-maili od osób, które dziękowały mi za to, że ujawniłem tę tajemnicę. Moją ulubioną wiadomością jest e-mail od młodego mężczyzny, który kupił swojemu młodszemu bratu jego wymarzony samochód

W artykule pojawia się link do produktów finansowych Bitcoin Trader lub innych produktów opartych na tych samych zasadach, np. Crypto Comeback Pro. Nazwy produktów finansowych mogą być różne, treść zawsze pozostaje taka sama.

Robert Lewandowski oszustwo

Jest to oczywiście:

Nasza ocena:

i w dodatku scam. Strony mają za zadanie skłonić użytkownika do rejestracji oraz wyciągnąć od niego wrażliwe dane. Strony z spreparowanym wywiadem mogą mieć różne, losowe adresy:

Na facebooku promowane są przez fanpage, które mają kilka polubień. Najczęściej aby zachęcić użytkownika, strony stosują przeróżne memy, które mają zachęcić do klikania w reklamy:

Robert Lewandowski oszustwo

Robert Lewandowski oszustwo

Robert Lewandowski zdecydowanie odciął się od jakichkolwiek powiązań z wymienionymi wyżej firmami. Wszystkie materiały na stronie zostały odpowiednio spreparowane i przedstawione. Wykorzystano zdjęcia Roberta z różnych wywiadów telewizyjnych i stworzono fikcyjne wydarzenia które nie miały miejsca.

Jak podaje serwis money.pl, współpracownik Roberta wystosował specjalne oświadczenie:

Wizerunek Roberta Lewandowskiego został wykorzystany bez naszej wiedzy. Firma, która się tego dopuściła, łamie prawo i wprowadza opinię publiczną w błąd – poinformował Tomasz Zawiślak, współpracownik Roberta Lewandowskiego.

(…)

Nigdy także nie udzielał wywiadów czy innych wypowiedzi na potrzeby tej firmy i jej reklamy. Firma ta, powołując się w swoich treściach marketingowych na sfałszowane wypowiedzi Roberta Lewandowskiego oraz bezprawnie wykorzystując jego wizerunek, naraża na szwank dobre imię Roberta i portfele osób, które padną ofiarą tej nieuczciwej reklamy – zaznaczył przedstawiciel piłkarza.

Przedstawiciel piłkarza poinformował również, że zostały podjęte odpowiednie kroki prawne aby ukarać odpowiedzialnych za nadużycia i wprowadzenie opinii publicznej w błąd.

– W tej sprawie zostały już podjęte czynności prawne mające na celu usunięcie, wprowadzających w błąd reklam z przestrzeni publicznej. Stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zostało złożone do prokuratury

Zdjęcie ilustracyjne: “File:JAP-POL (6) (cropped).jpg” by Светлана Бекетова is licensed under CC BY-SA 3.0

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl