Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Andrzej Duda: Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie ataki antysemickie

Andrzej Duda: Izrael jest odpowiedzialny za ostatnie ataki antysemickie

Prezydent Andrzej Duda obwinia Izrael o ataki antysemickie. O sprawie napisał Jewish Insider i wszystkie polskie dzienniki, cytat z portalu natemat.pl:

Izraelska gazeta “Haaretz” pisze o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Polski przywódca – jak donosi dziennik – miał podczas spotkania z przedstawicielami żydowskiej społeczności powiedzieć, że za wzrost antysemityzmu w Polsce odpowiedzialny jest Izrael. W Izraelu te słowa przyjęto z oburzeniem.

Jak również zagraniczny Jewish Insider:

Polish president suggests Israel is responsible for recent antisemitic attacks in Poland — by JI’s Jacob Kornbluh: Polish President Andrzej Duda blamed an uptick in recent antisemitic attacks in Poland on Israeli rhetoric during a meeting at the Polish Consulate in New York on Wednesday with American Jewish leaders.

Ze względu na napięte stosunki polsko-żydowskie, postanowiliśmy sprawdzić wspomniane informacje. Wszystko co przeczytaliście to:

Prezydent Andrzej Duda nic takiego nie powiedział. Zacznijmy od oficjalnego dementi kancelarii prezydenta:

Do sprawy odniosły się również zagraniczne dzienniki, wyjaśniając całe zamieszanie.

Jerusalem Post tak dementuje fake newsa:

B’nai B’rith International President Charles Kaufman said Jewish Insider was “first with fake news,” and confirmed that Duda never said these things. “When I read the Jewish Insider account,” he said, “I thought someone missed something in the translation. I heard no such account.”

Reasumując, informacja o tym że Andrzej Duda obwinia Izrael o wzrost ataków antysemickich jest wyssana z palca. Pierwszą gazetą która o tym napisała był Jewish Insider. Bardzo szybko jednak swój błąd naprawiła i zdementowała. Morze hejtu się jednak wylało i na pewno nie poprawi to relacji polsko – izreaelskich.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl