Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Porwanie dziecka w Galerii Krakowskiej to fake news

Porwanie dziecka w Galerii Krakowskiej to fake news

Porwanie dziecka w Galerii Krakowskiej. Wpis o dramatycznej treści zaczął krążyć ponownie po sieciach społecznościowych. Treść brzmi:

3-latka odwiedziła z rodzicami i bratem galerie handlową. Zaraz po tym znikneła, wszystko nagrała kamera. Policjanci wciąż nie wiedzą kto ją porwał – 3-letnią Wande Kuczmierczyk. Dziewczynka została uprowadzona dnia 2019-10-16 o godzinie 10 w Galerii Krakowskiej. Siedziała z bratem w przejściu na pierwszym piętrze, zaraz po tym zniknęła bez śladu. Na prośbę policji i rodziców udostępniamy nagranie z porwania w celu proszenia o pomoc was w rozpoznaniu sprawcy…
Dnia 2019-10-16. 3-letnia Wanda Kuczmierczyk została porwana w Galerii Krakowskiej. Po pięciu minutach rodzice zauważyli że jedno z dzieci zniknęło. Chłopiec siedział przestraszony. Ze zeznań brata Wandy wynika, że zostawił on swoją młodszą siostrę na chwile aby przywitać się ze znajomymi których tam spotkał. Gdy 3-latka nie reagowała na wezwania rodziców i pracowników galerii handlowej jej ojciec postanowił rozpocząć poszukiwania. Bezskutecznie szukał jej w okolicach galerii handlowej. Dziewczynki nigdzie nie było. Mężczyzna poprosił o pomoc przechodniów. Gdy i to nie przyniosło skutku, w sprawę zaangażowano Policje. Wandy wciąż nie udało się odnaleźć. Liczymy, że być może pojawi się ktoś, kto rozpozna sprawdze z nagrania i będzie miał jakiekolwiek informacje, mogące pomóc rozwiązać zagadkę zniknięcia 3-latki. – Postanowiliśmy zaangażować się w sprawę zaginionej Wandy Kuczmierczyk. Chcemy skorzystać z siły mediów społecznościowych i dotrzeć do jak największej liczby osób. Z informacji przekazanych przez mundurowych wynika, że dziewczynka miała słabo widoczną bliznę na podbródku (ok. 0,5 cm długości) oraz znamię w okolicy lewej łopatki (dł. ok. 3 cm).

Wpis ten umieszczony jest na specjalnie spreparowanej stronie malopolska-policja.com.pl, która ma sugerować, że jest to strona Małopolskiej Policji, a która łudząco przypomina fakt.pl:

porwanie dziecka galeria krakowska

Jest to oczywiście:

Podobnych historii z porwaniami w tym roku było już kilka. Zobaczcie na przykład ten zrzut ekranu:

porwanie dziecka

W obu przypadkach historia jest wyssana z palca. Raz była to Galeria Krakowska, raz w treści była po prostu galeria handlowa. W wielu przypadkach były to również losowe obiekty w Polsce . Wszystkie te wpisy prowadzą do fałszywej strony internetowej, gdzie jest rzekome wideo z porwania.

Kliknięcie w film skutkuje przekierowaniem na stronę która będzie próbowała wykraść Wasze dane. W żadnym wypadku nie klikajcie w takie linki.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl