Czy ksiądz Tymoteusz Szydło ma dziecko z 16-latką?

Czy ksiądz Tymoteusz Szydło ma dziecko z 16-latką? Czy ksiądz Tymoteusz Szydło ma dziecko z 16-latką?

Ksiądz Tymoteusz Szydło ma dziecko z szesnastolatką ? Internet aż huczy od plotek na temat syna premier Beaty Szydło. O sprawie zrobiło się głośno, gdy kilka znanych profili umieściło rzekome potwierdzenie tej sensacyjnej wiadomości.

Tata w Pracy

Gratulacje dla Premier Szydło, że została babcią! Obrotny ten syn-ksiądz 😀

tymoteusz szydło dziecko
Źródło: https://www.facebook.com/TataWPracy/

Kata Rynka

tymoteusz szydło dziecko
Źródło: https://twitter.com/strykasia

Ks. Isaakowicz-Zaleski:

Przypomnijmy, że ks. Tymoteusz Szydło miał rozpocząć posługę kapłańską w parafii w Oświęcimiu, ale poprosił o bezterminowy urlop:

Wielka duma Beaty Szydło, jej szczęśliwe dziecko Tymoteusz, został księdzem. Szybko zaczął posługę kapłańską w jednej z parafii, by po dwóch latach objąć kolejne stanowisko. Wtedy też okazało się, że choć młody wiekiem i stażem, już został wyróżniony. W Oświęcimiu miał odprawiać msze trydenckie.

Z początkiem sierpnia parafia św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu musiała przeżyć wielkie rozczarowanie – nadzieje związane z przyjściem księdza, znanego powszechnie dzięki swojej sławnej matce, okazały się płonne. Tymoteusz nie przyjechał. Zamiast tego poprosił szefostwo o bezterminowy urlop i zniknął.

W związku z nakręcającą się spiralą plotek i domysłów, postanowiliśmy sprawdzić źródło tych rewelacji. Na dzień dzisiejszy, informacja o tym że Tymoteusz Szydło został ojcem to:

Fake news

Informacje powyżej są fałszywe.

Sprawa Tymoteusza Szydło jest bardzo zagadkowa, gdyż jest owiana zmową milczenia. Syn Beaty Szydło stał się bardzo szybko osobą publiczną i być może dlatego każda wiadomość o nim budzi tak duże zainteresowanie. Niestety na tą chwilę nie ma żadnych wiarygodnych źródeł, które by potwierdzały rewelacje umieszczone w internecie. Plotka eksplodowała po wpisach na grupach facebookowych, nastawionych wrogo do rządzącej partii. Oto jeden z nich:

tymoteusz szydlo dziecko
Źródło: https://www.facebook.com/Mamy.dosyc.rzadow.pis/photos/a.1827937523923709/2769484056435713/?type=3&theater

Zrobiliśmy research. Po raz pierwszy na facebooku, informacja o ojcostwie ks. Tymoteusza Szydło pojawiła się na grupie Fani Jarosława Kuźniara już 16 września 2019 roku. Treść brzmiała (pisownia oryginalna):

NEWS : WIEŚĆ GMINNA NIESIE, ŻE SYN BROSZKI KSIĄDZ TYMOTEUSZ ZROBIŁ DZIECKO PANNIE ZE WSI OSIEK. TAKA TO CHRZEŚCIJAŃSKA MORALNOŚĆ.

Tradycyjnie w tego typu przypadkach, brak jakichkolwiek poszlak. Jeśli wczytamy się w komentarze, są to tylko domysły i miejskie legendy:

Raczej prawda 😉 tu u nas już od jakiegoś czasu krążą te wieści. A mieszkam ok. 20 km od rodzinnej wsi pani Sz. ???? I na Brzeszczach też mówią. Że to 16 latka z Osieka.

tymoteusz szydło dziecko
Źródło: https://www.facebook.com/Mamy.dosyc.rzadow.pis/photos/a.1827937523923709/2769484056435713/?type=3&theater

Do czasu oficjalnych informacji sugerujemy wstrzymanie się z osądami. Można komuś bardzo skomplikować, wręcz zniszczyć życie. Prawda prędzej czy później i tak ujrzy światło dzienne.
Artykuł zostanie zaktualizowany jak pojawią się nowe informacje w tej sprawie.

Aktualizacja 18.10.2019

Otrzymaliśmy oświadczenie Pana Macieja Zaborowskiego, pełnomocnika ks. Tymoteusza Szydło:

Szanowni Państwo,
chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu za poniższy artykuł: https://fakenews.pl/spoleczenstwo/czy-ksiadz-tymoteusz-szydlo-ma-dziecko-z-16-latka/
Jednocześnie w imieniu ks. Tymoteusza Szydło potwierdzam, że wszelkie informacje dotyczące rzekomego dziecka są całkowicie nieprawdziwe i mają charakter zniesławiający.
Adwokat Maciej Zaborowski – pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydło

Tymoteusz Szydło Oświadczenie
Źródło: Materiały własne fakenews.pl

Publikujemy również pełnomocnictwo którego udzielił ks. Tymoteusz Szydło panu Maciejowi Zborowskiemu:

Pełnomocnictwo Tymoteusz Szydło
Źródło: Materiały własne fakenews.pl

Aktualizacja 21.10.2019

Według portalu onet.pl, Tymoteusz Szydło i jego brat Błażej wystosowali oświadczenie do prasy:

W piśmie skierowanym do mediów za pośrednictwem prawnika dzieci Szydło proszą o uszanowanie prawa do prywatności oraz zaprzestanie publikowania na łamach prasy treści dotyczących ich prywatnego życia. Argumentują to poczuciem „znacznego dyskomfortu psychicznego”.
(..)
Nasze działania stanowią przedmiot komentarzy i ocen dedykowanych między innymi przez internautów, w tym niejednokrotnie w bardzo obraźliwej formie. To wszystko odbija się negatywnie na naszym życiu prywatnym.
(..)
„Informacje te, a niejednokrotnie także plotki, dotyczą szczegółów m.in. tak doniosłych dla nas wydarzeń jak ślub czy inne ważne uroczystości rodzinne. Powyższym artykułom prasowym niejednokrotnie towarzyszy także publikacja zdjęć z naszym wizerunkiem, na którą nigdy nie wyrażaliśmy zgody” – pisze Błażej, Tymoteusz i Beata Szydło (żona Błażeja Szydło).

Aktualizacja 22.10.2019 – Stanowcze dementi

Adwokat Maciej Zaborowski przesłał do mediów oświadczenie w sprawie rzekomego ojcostwa Tymoteusza Szydło:

Zdjęcie w artykule: Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Karol Orzeł 81 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.