Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Nie, Michael Carpenter nie zostanie ambasadorem USA w Polsce

Nie, Michael Carpenter nie zostanie ambasadorem USA w Polsce

Kilka dni temu polski internet obiegła informacja, że Michael Carpenter, dotychczasowy doradca prezydenta Joe Bidena, ma zostać ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wieść ta wywołała szczególne poruszenie, ze względu na to, że polityk żyje w jednopłciowym związku małżeńskim. Wspólnie z mężem wychowują również dwójkę dzieci.

Teza:
Michael Carpenter zostanie nowym ambasadorem USA w Polsce.

Michael Carpenter pełni stanowisko doradcy obecnego prezydenta USA, Joe Bidena do spraw Europy Środkowo-Wschodniej. W okresie prezydentury Baracka Obamy był członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Wieść o jego rzekomej nominacji obiegła polskie media w piątek, 05.02.2021 roku. Wpisy z tą informacją pojawiały się w wielu miejscach, takich jak Facebook, były również udostępniane przez licznych dziennikarzy. Wiadomość podał na przykład Robert Mazurek z RMF.FM, chociaż później wpis usunął. Również Paweł Wroński z Gazety Wyborczej przekazywał tę informację dalej. Największym zainteresowaniem jednak cieszył się twitt Tomasza Lisa.

carpenter - ambasador USA
Źródło: twitter.com

Michael Caprenter w pierwszej chwili nie odniósł się do licznych plotek, początkowo dziękując tylko za duży napływ obserwujących z Polski na Twitterze. Jednak dzień później, 06.02.2021 roku zaprzeczył informacjom o swojej rzekomej nominacji na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

carpenter - ambasador USA
Źródło: twitter.com

Tłumaczenie:

“Jestem głęboko poruszony napływem wsparcia, pozdrowień i ciepłych życzeń z całej Polski, ale plotka, że jestem kandydatem na ambasadora, nie jest prawdziwa. Mam zamiar kontynuować pracę nad wzmocnieniem relacji polsko-amerykańskich, ale nie z tego stanowiska.”

Podsumowanie

Omawiana informacja niezwykle szybko rozeszła się w polskich mediach. Niestety, bardzo wiele osób, w tym wielu znanych dziennikarzy przekazywało ją dalej bez uprzedniej weryfikacji. Zawsze należy z dużą dozą sceptycyzmu podchodzić do tego typu plotek, szczególnie jeżeli w swojej własnej sprawie nie wypowiedział się sam zainteresowany, ani żadne oficjalne źródło.

Źródła

Penn Biden Center: https://global.upenn.edu/penn-biden-center/person/michael-carpenter

Michael Carpenter Twitter: https://twitter.com/mikercarpenter/status/1358086949421146113

Komentarze

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył historię ze specjalizacją w zakresie Powstania Chmielnickiego oraz ogólną historią wojskowości. Działacz społeczny, pracował dla kilku organizacji pozarządowych, zajmujących się pomocą opuszczonym i osieroconym dzieciom. W fakenews.pl od grudnia 2020 roku. Prywatnie jego pasją jest muzyka, interesuje się również historią transportu, nowymi technologiami oraz astronomią. Email: mzadroga(at)fakenews.pl