Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Shrek 5 – premiera ustalona na luty 2020?

Shrek 5 – premiera ustalona na luty 2020?

W lutym 2020 premiera filmu Shrek 5. Taka informacja pojawiła się na jednej z grup facebookowych i wywołała prawie 15 tysięcy reakcji oraz setki udostępnień.

Shrek 5
Źródło: Facebook

Przecieki na temat piątej części, która miała być rebootem (ponownym podejściem do oryginału), pojawiały się już w 2016 roku. Wtedy krążyła informacja, że scenariusz jest gotowy i jest nawet pierwsza wersja filmu:

Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Universal Pictures zakupiwszy DreamWorks Animation, zapowiedział realizację piątej części “Shreka”. Pierwsza wersja filmu jest już gotowa. A rąbka tajemnicy uchyli autor tekstu Michael McCullers, który odpowiadał też za fabułę numeru jeden amerykańskiego box office’u w ten weekend – “Dzieciak rządzi”.
McCullers oczywiście nie chciał zdradzić szczegółów fabuły. Zapowiedział jednak, że “Shrek 5” będzie stanowił nowe otwarcie całego cyklu. Wiele rzeczy zostanie mocno zmienionych tak, by przyciągnąć do kin nowe rzesze widzów. Scenarzysta zdaje sobie sprawę z tego, że bohaterowie są ulubieńcami milionów, jednak jego zdaniem seria doszła do takiego punktu, w którym potrzebne jest rewolucyjne podejście do wyjściowego materiału.

Oryginalna wypowiedź scenarzysty Michael McCullers-a brzmiała tak:

Shrek 5 is being developed. I finished that script, which I really, really, really love. It’s really personal to me. It’s got a pretty big reinvention behind it that I guess I can’t really reveal, but since DreamWorks was sold to Universal in that time for over $3 billion, I imagine they’re particularly interested in it stepping up and actually figuring out the future of the franchise in that way on the corporate level.

Pojawiło się nawet kilka fałszywych zwiastunów, np. ten:

Również znany z rozpowszechniania fake news, portal pikio.pl dał się nabrać na fałszywy zwiastun filmu.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak informacja o premierze filmu wygląda dzisiaj, na kilka miesięcy przed końcem roku. Po przejrzeniu wszystkich dostępnych materiałów, informacja o premierze w lutym 2020 to:

W 2020 roku na pewno nie odbędzie się premiera filmu Shrek 5. Od 2017 roku, kiedy to pojawiła się informacja na temat skończonego scenariusza, żadne nowe materiały nie ujrzały światła dziennego. Potwierdzają to zagraniczne serwisy, gdzie ostatnie informacje o filmie datowane są na 6 listopada 2018 roku:

Shrek 5

Jedyna premiera, jaka odbędzie się w lutym 2020 to premiera.. musicalu Shrek w Australii:

Shrek Musical

Możliwa premiera 23 września 2022 roku?

Wyjątkowa ekscytacja opanowała kilka dni temu niektóre zagraniczne i polskie media. Okazało się, że na zagranicznych serwisach rzekomo wyciekła data premiery filmu, który oznaczony jest jako “Niezatytułowany projekt DreamWorks”. Oczywiście od razu pojawiły się spekulacje, że chodzi o film Shrek 5. Niestety źródła nie są wiarygodne, dlatego te doniesienia należy traktować z dużą rezerwą. Żadne dodatkowe deklaracje i konkrety ze strony producentów nie padły. To może być Shrek 5, ale może to być równie dobrze każdy inny film.

shrek 5 23 wrzesień 2022
Źródło: https://www.blocktoro.com/p/shrek-5-release-date-time-slots-leaked/

Zdjęcie ilustracyjne: “Shrek” by rafitorres is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl