Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Nie, sekcja zwłok nie wykazała, że COVID-19 nie istnieje

Nie, sekcja zwłok nie wykazała, że COVID-19 nie istnieje

Od jakiegoś czasu w polskim, jak i zagranicznym internecie krąży łańcuszek w ramach którego przekazuje się fałszywe informacje, że COVID-19 nie istnieje. Ma on być w rzeczywistości bakterią aktywowaną przez 5G. Dokonać tego odkrycia mieli rosyjscy naukowcy, na podstawie przeprowadzonej sekcji zwłok.

Teza:
Rosyjscy naukowcy dzięki sekcji zwłok odkryli, że COVID-19 jest bakterią aktywowaną przez sieć 5G.

Łańcuszek podbija social media

Wpisy zawierające omawiane treści pojawiały się głównie na Facebooku. Cieszyły się sporym zainteresowaniem, podawały je dalej setki osób. Były również powielane na Twitterze, choć w mniejszym stopniu. Tutaj znajdziemy przykład zza granicy.

rosja sekcja zwłok
Źródło: facebook.com

Poniżej treść całego łańcuszka (pisownia oryginalna):

“Rosja przeprowadziła sekcję pośmiertną u pacjenta Covid-19, dokonano wielkiego odkrycia.
Rosja stała się pierwszym krajem na świecie, który przeprowadził sekcję zwłok Covid-19 i po wnikliwym śledztwie, stwierdził, że Covid-NIE ISTNIEJE JAKO WIRUS.
TO GLOBALNA ŚCIEMA Ludzie umierają przez ′′ wzmocnione promieniowanie elektromagnetyczne 5 G (trucizna) “.
Lekarze w Rosji naruszyli prawo Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które nie pozwala na wykonywanie sekcji zwłok osób zmarłych na Covid-19.
Po okresie odkrycia naukowego nie można przypuszczać, że to wirus, ale bakteria, która powoduje śmierć, co prowadzi do powstawania zakrzepów krwi w żyłach i nerwach, przez które pacjent umiera przez te bakterie.
Rosja pokonała wirusa, twierdząc, że ′′ nie pozostaje nic innego jak krzepnięcie kołowo-naczyniowe (zakrzepica), a metoda leczenia leczy się “.
Tabletki antybiotyczne
Przeciwzapalne i przyjmujące środki przeciwzakrzepowe (aspiryna).
Oznacza to, że można wyleczyć chorobę, tę sensacyjną wiadomość dla świata przygotowali rosyjscy lekarze poprzez sekcję zwłok (zwłok) wirusa Covid-19. Według innych rosyjskich naukowców respiratory i jednostka intensywnej terapii (UCI) nigdy nie były potrzebne. Protokoły do tego zostały już opublikowane w Rosji.
CHINY już o tym wiedziały, ale nigdy nie opublikowały swojego raportu.
Podzielcie się tą informacją z rodziną, sąsiadami, znajomymi, znajomymi, kolegami, kolegami, aby mogli wyjść ze strachu przed Covid-19 i zrozumieć, że to nie wirus, a po prostu bakteria narażona na promieniowanie 5 G.
Przyczyną jest krzywdzenie ludzi z bardzo niską odpornością. Promieniowanie to powoduje również stan zapalny i niedotlenienie. Ci, którzy są ofiarami powinni wziąć Asprin-100 mg i Apronik lub Paracetamol 650 mg.
Ponieważ wykazano, że covid-19 powoduje krzepnięcie krwi, co powoduje zakrzepicę u ludzi i dlaczego zakrzepy krwi w żyłach, a co za tym idzie mózg, serce i płuca, nie mogą się dotlenić, co utrudnia oddychanie człowieka i ludzi umiera szybko z powodu braku energii oddechowej.
Lekarze w Rosji nie wysłuchali protokołu WHO i przeprowadzili sekcje zwłok na trupach covid-19.
Lekarze otworzyli ręce, nogi i inne części ciała i po poprawnym ich zbadaniu zauważyli, że naczynia krwionośne i żyły wypełnione zakrzepami krwi, które zazwyczaj zapobiegały przepływowi krwi, a także zmniejsza przepływ tlenu w organizmie, który powoduje, że pacjent ma problemy Umieraj.
Po usłyszeniu wiadomości o tych badaniach Ministerstwo Zdrowia Rosji natychmiast zmieniło protokół leczenia Covid-19 i podało aspirynę swoim pozytywnym pacjentom-100 mg i rozpoczęło podawanie Empromaka.
W rezultacie pacjenci zaczęli dochodzić do siebie, a ich stan zdrowia zaczął się poprawiać.
Ministerstwo Zdrowia Rosji zwolniło ponad 14.000 pacjentów w ciągu jednego dnia i odesłało ich do domu.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia Rosji.
Źródło: https://www.facebook.com/photo?fbid=479749506370585&set=a.111864033159136
————————————————————————-
Ponadto; Koronawirus: co zgony mówią o COVID-19
Jeszcze na początku kwietnia na stronie Instytutu Roberta Kocha można było przeczytać zdecydowane zalecenie, by nie przeprowadzać sekcji zwłok ofiar COVID-19. Podejrzewano, że może to ułatwić rozprzestrzenianie się zarazków. Z czasem Instytut zmienił swoje podejście, a jego wiceszef Lars Schaade podkreślił, że – przy zachowaniu daleko idących środków ostrożności – wręcz należy przeprowadzać sekcje, zwłaszcza w okresie, gdy choroba jest nowym zjawiskiem.
Nie wszyscy patolodzy trzymali się zaleceń Instytutu Kocha. Klaus Pueschel, dyrektor Instytutu Medycyny Sadowej przy klinice uniwerstyteckiej w Hamburgu-Eppendorfie, mówi: „W ten sposób możemy uczyć się od zmarłych dla żywych”.
Pueschel dysponuje największą bazą danych na temat przyczyn zgonów podczas pandemii. Od 22 marca do 11 kwietnia przeprowadził sekcje zwłok 65 pacjentów zmarłych wskutek zakażenia SARS-CoV-2. W tej grupie 46 osób miało za sobą choroby płuc, a 28 osób schorzenia innych organów wewnętrznych, w tym organów przeszczepionych. 10 osób cierpiało na cukrzycę lub otyłość, 10 na raka i 16 na demencję. Niektórzy ze zmarłych wykazywali jednocześnie symptomy kilku tych chorób (…)
Źródło: https://www.dw.com/…/koronawirus-co-zgony-m…/a-53304024″

W rzeczywistości mamy do czynienia z lekko zmodyfikowanym fake newsem z wiosny 2020 roku. Główna zmiana to zastąpienie Włoch Rosją. Informacje te weryfikował polski portal fact checkingowy Demagog który poruszył również sprawę rosyjskiej sekcji.

Rzekoma sekcja zwłok

W rzeczywistości sekcja zwłok o której mówi powielany łańcuszek nie miała miejsca. Jak podaje portal Demagog, w żadnych oficjalnych źródłach nie znajdziemy informacji o takim wydarzeniu, ani reszcie podawanych rewelacji. Również twierdzenie, że zgodnie z zaleceniami WHO nie wolno przeprowadzać sekcji zwłok osób zmarłych na COVID-19 jest całkowicie fałszywe. W artykule na stronie Demagog.org.pl, możemy przeczytać następujące wyjaśnienie:

“Gdyby rosyjscy lekarze, choćby teoretycznie, przeprowadzili taką sekcję w celach badawczych, to nie złamaliby żadnych zakazów, ponieważ Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nigdy nie zabroniła przeprowadzania zabiegów na zwłokach zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Według zaleceń WHO wydanych w marcu i wrześniu 2020 roku lekarze mogą wykonywać sekcje zakażonych zwłok, przy czym ważne jest, by zachować wszelkie środki ostrożności bardzo podobne do tych, co w przypadku innych zgonów związanych z chorobami układu oddechowego.”

Przeprowadzanie autopsji jest wręcz zalecane, bo dzięki nim można zdobyć wiele cennych danych medycznych i naukowych.

Bakteria, a nie wirus?

Wydaje się jednak, że najbardziej wątpliwym stwierdzeniem jest odkrycie, że COVID-19 jest bakterią. Po pierwsze COVID-19 (Coronavirus Disease 2019, czyli Choroba Koronawirusowa z 2019 roku) oznacza nazwę jednostki chorobowej, a nie patogen, który tę chorobę wywołuje. Zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-10 podlega zgłoszeniu pod awaryjną klasyfikacją U07.1 (zidentyfikowane zakażenie koronawirusem) lub U07.2 (niezidentyfikowane zakażenie).

Po drugie czynnikiem chorobotwórczym COVID-19 jest wirus SARS-CoV-2, czyli Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 (Zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej koronawirus 2). Jak podaje portal Demagog:

“Wirusa wyizolowano już wielokrotnie, stąd też wiemy o jego istnieniu i wywoływanej przez niego chorobie. Wiele razy wykonywano także sekcje zwłok zakażonych (m.in. we Włoszech, Hiszpanii, a także w Polsce) i nic nie wykazało, by za zgony odpowiadała bliżej nieokreślona bakteria. Teoria, zgodnie z którą koronawirusa SARS-CoV-2 należy uznać za inny patogen podatny na promieniowanie emitowane przez technologię 5G, nie ma żadnych naukowych podstaw. (…) Rosyjski rząd stał i cały czas stoi przy naukowo potwierdzonym stanowisku, według którego chorobę COVID-19 wywołuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.”

Aspiryna lekiem na COVID-19?

W omawianym wpisie możemy również znaleźć twierdzenia jakoby aspiryna miała być skutecznym lekarstwem na koronawirusa. Portal Demagog tłumaczy tę kwestię następująco:

“Z metaanalizy na temat wpływu aspiryny na śmiertelność w przypadku zakażenia COVID-19 opublikowanej w styczniu 2021 roku wynika, że aspiryna nie wpływa na zmniejszenie liczby zgonów wśród zakażonych osób. Badania nie wykazują też jednoznacznego wpływu aspiryny na leczenie COVID-19, stąd też niezbędne są dalsze testy.”

Wciąż jeszcze trwają rozliczne badania na temat skutecznego lekarstwa lub terapii na chorobę powodowaną przez wirusa SARS-CoV-2. Naukowcy i lekarze zwracają uwagę na kilka obiecujących tropów:

“Wskazuje się, że niektóre leki, takie jak deksametazon i inne kortykosteroidy, mogą być skuteczne. Z drugiej strony badania nad wieloma innymi lekarstwami porzuca się ze względu na udowodniony brak wpływu na leczenie zakażonych pacjentów. Opracowanie skutecznego środka przeciw COVID-19 jest trudne, ponieważ potencjalny lek powinien celować w fazę namnażania się SARS-CoV-2, a ponadto musi być zdolny do zabicia wirusa bez zabijania zakażonej komórki.”

Podsumowanie

Wiele osób powiela różnego rodzaju łańcuszki internetowe nie sprawdzając czy są one oparte na jakichkolwiek rzetelnych źródłach. Niestety wystarczy, że konkretny wpis wspiera światopogląd danej osoby i bez większej analizy udostępniany jest on dalej. W tym przypadku wiele z powielanych informacji jest po prostu szkodliwych i może mieć wpływ na podejmowane decyzje w kontekście własnego zdrowia.

 

Źródła

Demagog.org.pl: https://demagog.org.pl/fake_news/nie-covid-19-nie-wyleczysz-aspiryna/ oraz https://demagog.org.pl/fake_news/sekcja-zwlok-nie-wykazala-ze-covid-19-nie-istnieje/

WHO:

  1. https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/331538/WHO-COVID-19-lPC_DBMgmt-2020.1-eng.pdf;
  2. https://www.who.int/publications/i/item/infection-prevention-and-control-for-the-safe-management-of-a-dead-body-in-the-context-of-covid-19-interim-guidance;
  3. https://www.who.int/classifications/classification-of-diseases/emergency-use-icd-codes-for-covid-19-disease-outbreak;
  4. https://www.who.int/classifications/classification-of-diseases;
  5. https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/technical-guidance/naming-the-coronavirus-disease-(covid-2019)-and-the-virus-that-causes-it

Leksykon.com.pl: http://leksykon.com.pl/icd.html#icd-U.html|icd-U07.html|icd-U07.1.html

CDC: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/lab/grows-virus-cell-culture.html

MedRxiv.org: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.19.20054262v1

Elsevier.es: https://www.elsevier.es/es-revista-revista-espanola-patologia-297-articulo-the-first-covid-19-autopsy-in-S1699885520300453

Fake Hunter: https://fakehunter.pap.pl/raport/b4e2787f-2b99-4ac4-8803-097d2cf73796

Rosminzdrav.ru: https://covid19.rosminzdrav.ru/?fbclid=IwAR1Qyje3VQ-WIqKgYN_9bfipKn0uTtjZasN8jJyERgdjUbRaFgsc63ulEh4

PubMed.gov: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33417877/

Harvard.edu: https://www.health.harvard.edu/diseases-and-conditions/treatments-for-covid-19

Zdjęcie ilustracyjne: “Autopsy tools at the Vancouver General Hospital morgue” by Vancouver Coastal Health is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Komentarze

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył historię ze specjalizacją w zakresie Powstania Chmielnickiego oraz ogólną historią wojskowości. Działacz społeczny, pracował dla kilku organizacji pozarządowych, zajmujących się pomocą opuszczonym i osieroconym dzieciom. W fakenews.pl od grudnia 2020 roku. Prywatnie jego pasją jest muzyka, interesuje się również historią transportu, nowymi technologiami oraz astronomią. Email: mzadroga(at)fakenews.pl