Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Festiwal Kizomba miał miejsce w Warszawie

Festiwal Kizomba miał miejsce w Warszawie

6 czerwca konto Radio Genova zamieściło na Twitterze film z tańczącymi ludźmi z podpisem: „Polska, Warszawa”. Biorąc pod uwagę inne treści publikowane na tym profilu, wideo miało mieć wydźwięk rasistowski,  czym świadczą komentarze postem. Rzeczywiście, scena tańca została nakręcona w Warszawie w 2022 roku podczas corocznego Festiwalu Kizomba.

Teza:
Festiwal Kizomba miał miejsce w Warszawie
Kizzomba Warszawa
Źródło: Twitter/AndrzejLasu

Festiwal Kizomba

Film z tańczącymi ludźmi wyświetlono ponad 30 mln razy. Poniżej prezentujemy przykładowe komentarze użytkowników Twittera dotyczące omawianego wideo.

Przykłady rasistowskich komentarzy
Źródło; Twitter/RadioGenoa

Materiał został nakręcony w 2022 roku, a jego dłuższa wersja jest dostępna na YouTubie. Impreza widoczna na filmie to coroczny Festiwal Kizomba, promujący gatunek muzyki i styl tańca o tej samej nazwie, pochodzące z Angoli i powstałe w latach 70. XX wieku. Większość trenerów pochodzi właśnie z tego kraju. Tegoroczna 13. edycja zaplanowana została na 10-12 maja. W kadrze omawianego filmu widać budynek z charakterystycznymi oknami oraz parasolami. Według programu festiwalu większość warsztatów tanecznych ma miejsce w Hotelu Novotel. Na poniższym zdjęciu widać, że rzeczywiście sceneria z filmu przedstawia część ogrodową hotelu z charakterystycznymi oknami i parasolami.

Festiwal Kizomba
Źródło: Hotel Novotel

 

 

Podsumowanie

Cieszący się dużą popularnością film przedstawiający tańczących ludzi nakręcono w Warszawie w 2022 roku. Przedstawia ówczesną 11. edycję corocznego Festiwalu Kizomba — muzyki i tańca pochodzących z Angoli. Użytkownik konta Radio Genoa popełnił błąd logiczny w postaci wadliwej generalizacji. Błąd ten polega na wyciąganiu obszernych wniosków na podstawie jednego zdarzenia. W tym przypadku kilku czarnoskórych uczestników festiwalu tanecznego ma świadczyć o tym, że Warszawa ma problem z obcokrajowcami.

Źródła

Kizomba Dance: Kizomba

Komentarze

Absolwent Telekomunikacji i Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo zajmuje się technologią 5G. Zainteresowania: podróże, literatura faktu i kuchnia orientalna. Uczulony na błędy językowe. Email: pcymbor(at)fakenews.pl