Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Nie, to nie jest wnuczka Luciano Pavarottiego

Nie, to nie jest wnuczka Luciano Pavarottiego

11-letnia wnuczka Luciano Pavarottiego? Monitorując internet pod kątem fałszywych wiadomości, natknęliśmy się na fake newsa, który sugeruje, że wybitnie śpiewająca 11-letnia Maria Cristina Craciun to wnuczka nieżyjącego już włoskiego śpiewaka Luciano Pavarottiego:

wnuczka Luciano Pavarottiego
Źródło: https://www.webniusy.com/wnuczka-pavarottiego/

Portal webniusy.com, tak opisuje występ młodej artystki:

W 2011 Maria Cristina Craciun, wnuczka świętej pamięci Luciano Pavarotti, wykonała piosenkę o nazwie “Caruso”.

Od chwili, gdy otwiera usta, jest oczywiste, skąd się wziął jej talent – z pewnością odziedziczyła głos po Pavarottim. A co jest jeszcze bardziej zdumiewające? Usłyszenie tego głosu od kogoś tak młodego, jak 11-letnia Maria. Nie musisz rozumieć języka włoskiego w tym utworze, aby dotknął on twojego serca. Moc głosu Marii Cristiny i jej pasji wystarczy, aby przeszły Cię dreszcze.

Tutaj nagranie, o którym mowa:

Podobne sugestie dot. wnuczki Pavarottiego, pojawiły się jeszcze w serwisach znanych z rozpowszechniania fake newsów lolmania.pl i jestpozytywnie.pl. Wcześniej dementowaliśmy plotki o wnuczce Charlesa Aznavoura, więc postanowiliśmy sprawdzić doniesienia o sensacyjnej wnuczce znanego Pavarottiego. Oczywiście jest to:

Nie, to nie jest wnuczka Luciano Pavarottiego. Maria Cristina Craciun urodziła się i występuje w Rumunii. Pavarotti nie miał wnuczki, która się tam urodziła. Oficjalny profil Marii Cristiny na facebooku również nie wspomina o żadnym pokrewieństwie ze znanym tenorem. Pavarotti ma cztery córki: Alice, Lorenza, Cristina i Guiliana. W chwili śmierci jedyna wnuczka, jaką miał to Caterina, a nie Maria Cristina Craciun.

Portal Snopes.com, skontaktował się z Luciano Pavarotti Foundation. Fundacja potwierdziła, że jedyna wnuczka Pavarottiego to Caterina Lo Sasso i aktualnie w ogóle nie śpiewa:

JEDYNA wnuczka, którą miał [Pavarotti], nazywa się CATERINA LO SASSO, jest jedynym dzieckiem córki Maestro, Cristiny. Caterina ma 17 lat, mieszka w Modenie, jest studentką i przynajmniej na razie (!) Nie śpiewa.

Maria Cristina Craciun nadal próbuje swoich sił jako wokalistka. W 2019 roku wystąpiła w rumuńskim Voice of Romania.

Źródła

Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Luciano_Pavarotti
Snopes: https://www.snopes.com/fact-check/pavarotti-granddaughter-singing/
Boatos.org: https://www.boatos.org/entretenimento/neta-luciano-pavarotti-canta-tv.html 

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl