Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Fall Cabal – Upadek Kabały Janet Ossebaard – Część 2. Wyjaśniamy

Fall Cabal – Upadek Kabały Janet Ossebaard – Część 2. Wyjaśniamy

Upadek Kabały, czyli Fall Cabal, to słynna seria materiałów, które zebrały w całość bardzo wiele manipulacji i fake newsów, oszukując tysiące ludzi. Jest to swego rodzaju Biblia teorii spiskowych.

Serię klipów Janet Ossebaard zdementował już w kwietniu holenderski aktywista Pepijn van Erp. Za jego zgodą i w wyrazie wielkiego szacunku dla ogromu jego pracy, publikujemy tłumaczenie drugiego z serii artykułów, krok po kroku demaskujących Upadek Kabały.


Holenderka Janet Ossebaard ostatnio osiągnęła spory sukces (mierzony w wyświetleniach) swoją 10-częściową serią filmów na Youtube, które propagują skrajnie prawicową teorię, zakładającą istnienie grupy QAnon. Seria nosi nazwę Fall Cabal – Upadek Kabały i z łatwością sami znajdziecie ją w Internecie.

Według Ossebaard zbliża się wielka zmiana, ale większość ludzi zdaje się nie mieć o tym pojęcia. Dlatego zamierza zdradzić nam ukrytą prawdę. Twierdzi, że ma dostęp do uprzywilejowanej wiedzy, ponieważ zna Wielki Plan, który rozwija się na naszych oczach.


Weryfikacje pozostałych części znajdziecie tutaj: Część 1, Część 3


Poniżej znajduje się opis mitów, które odgrzebuje Ossebaard, oraz mniej lub bardziej rzeczowych twierdzeń, które przedstawia w części 2 swojej serii wideo. Znaczniki czasu dodano dla ułatwienia.

Część 2 – W głąb króliczej nory

QAnon

Ossebaard zaczyna od wyjaśnienia niezwykłej wagi skrajnie prawicowej teorii spiskowej – QAnon. Bardzo w nią wierzy. W 00:45 mówi: “Odniosę się do tożsamości Q później w tym dokumencie.” Nie uczyni tego aż do części 10. Ossebaard uważa, że Q zna prawdziwą historię ludzkości i wszystko, co wiemy, jest nieprawdą. Q nie tylko zna prawdziwą historię, ale także zna Plan.

Nie wiadomo, kto pierwszy postował w internecie jako Q. Wiadomo jednak, że stało się to prawdziwym hitem, kiedy w listopadzie 2017 roku trzech miłośników teorii spiskowych zdecydowało się promować Q za pośrednictwem YouTube i Reddit dla zysku. Do tego czasu QAnon był tylko jednym z kilku “Anonów”, rzekomo wysoko postawionych urzędników państwowych, którzy anonimowo umieszczają tajemnice na 4chanie.

Upadek Kabały Część 2 - Qanon
Żródło: YouTube

W 02:17 Ossebaard mówi: “Q nie jest kultem, jak sugerują jego przeciwnicy. Przecież nie mówi nam, co mamy myśleć i co mamy robić. Stawia jedynie pytania, daje nam wskazówki i zagadki. Musimy sami wszystko zbadać, aby znaleźć odpowiedzi i w ten sposób odkryjemy prawdę”. Ossebaard jednak nigdy nie kwestionuje twierdzeń Q.

W 02:48 odkrywa na nowo swoją własną biografię: “Przecieki od Q otworzyły mi oczy na zupełnie nowy świat, świat sekretnych stowarzyszeń, tajnych służb wewnątrz tajnych służb i tajnych umów zawieranych na wielką skalę.” Wykorzystuje zwykły, populistyczny strach przed tajnymi elitami. Ossebaard kłamie, ponieważ wierzyła w różne teorie spiskowe przez ponad dwadzieścia lat, zanim zaangażowała się w QAnon.

Ossebaard twierdzi również (3:00), że światem rządzi nadmiernie bogaty “jeden procent” światowej populacji, którą określa jako Iluminatów, czyli Kabałę. “Poza wydarzeniami codziennego życia, które obserwujemy my, zwykli ludzie, toczy się wojna pomiędzy dobrem a złem”, mówi Ossebaard, i pokazuje nam obraz Jezusa siłującego się na rękę z diabłem.

Fall Cabal - Upadek Kabały Janet Ossebaard. Część 2
Źródło: YouTube

Ta wojna o dominację w świecie (4:10), w której Kabała dąży do absolutnego podporządkowania sobie mas, jest prowadzona przez ciągłe bitwy, takie jak stworzenie Systemu Rezerwy Federalnej, banków centralnych oraz poprzez handel narkotykami, ropą naftową i ludźmi.

Rezerwa Federalna

Ossebaard używa bardzo starej prawicowej narracji, atakującej System Rezerwy Federalnej. Wydaje się jednak, że nie bardzo nadąża za chronologią zdarzeń, kiedy twierdzi (4:27), że jedynymi prezydentami, którzy sprzeciwili się czemuś w rodzaju banku centralnego byli Abraham Lincoln (1809-1865) i John F. Kennedy (1917-1963). Rezerwa Federalna została założona w 1913 roku, a Lincoln został zamordowany w 1865 roku.

Lincoln założył jednak Narodowy System Bankowy, który poprzedzał Rezerwę Federalną. Czy Lincoln byłby przeciwny utworzeniu Rezerwy Federalnej, ponieważ opiera się ona na innych zasadach? Kto wie?

Jest również trochę niejasne, dlaczego Ossebaard postrzega Kennedy’ego jako przeciwnika Rezerwy Federalnej. Możliwe, że ten pomysł wynika z całkowitego niezrozumienia reform, które Kennedy zaproponował, aby pozbyć się srebra jako oparcia dla mniejszych nominałów (zobacz również Executive Order 11110).

Fall Cabal - Upadek Kabały Janet Ossebaard. Część 2
Nie, Rezerwa Federalna nie jest niczyją prywatną własnością. / YouTube

Historia bankowości centralnej w Stanach Zjednoczonych jest dość skomplikowana. Ossebaard po prostu wybiera pasujące jej teorie spiskowe ze źródeł, których zresztą nie ujawnia, i wydaje się, że w ogóle nie rozumie tego tematu.

Jak niewiele Ossebaard wie o Rezerwie Federalnej i Bankach Centralnych staje się jeszcze bardziej oczywiste, gdy twierdzi (5:05), że wszystkie te instytucje są własnością prywatną niektórych z najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin. To po prostu kłamstwo. Ossebaard mówi dalej, że dwie z tych potężnych rodzin to Rothschildowie i Rockefellerowie, do których wróci za minutę.

Ale najpierw (5:30) czuje potrzebę szerzenia teorii spiskowej, mówiącej że trzech zamożnych mężczyzn, którzy rzekomo sprzeciwiali się utworzeniu Rezerwy Federalnej (John Jacob Astor, Benjamin Guggenheim i Isador Straus) zostali zamordowani, gdy 15 kwietnia 1912 r. zginęli w katastrofie Titanica. Ale chwila, jeśli byli tak bogaci i potężni, dlaczego nie byli częścią “jednego procenta”? I właściwie, nie ma żadnych dowodów na to, że ci trzej mężczyźni byli przeciwni utworzeniu Rezerwy Federalnej. Straus, na przykład, zdecydowanie popierał ten pomysł.

W 6:40 Ossebaard twierdzi, że opozycja została łatwo pokonana, Kongres został pominięty, a FED [potocznie System Rezerwy Federalnej, przyp. Fakenews.pl] został utworzony nielegalnie i niezgodnie z Konstytucją USA. Na ten mit dobrze odpowiada “The Fed i jego wrogowie“.

Ossebaard pokazuje to zdjęcie:

President Franklin D. Roosevelt signs the Gold Bill on January 30,1934
Źródło: https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Franklin_Delano_Roosevelt_signs_Gold_Bill_1934.jpg

..gdy mówi (5:35) o tym, jak Rezerwa Federalna weszła w życie w 1913 roku, ale na tym zdjęciu w rzeczywistości jest Franklin D. Roosevelt podpisujący ustawę w 1934 roku.

Rodzina Rotschildów

W 05:13 Ossebaard mówi: “Wszystkie banki centralne są w rękach Rothschildów.” Ponownie, nie ma dowodów ani nawet żadnego źródła dla tego stwierdzenia, jednak doskonale wpisuje się ono w tradycyjną, antysemicką retorykę uprawianą głównie przez skrajną prawicę.

The Rothschild Family in the Frankfurt Jewish cimetery. (Photo by Régis BOSSU/Sygma via Getty Images)
The Rothschild Family in the Frankfurt Jewish cimetery. (Photo by Régis BOSSU/Sygma via Getty Images)

W 06:55 Ossebaard twierdzi, że rodzina Rothschildów “posiada większość świata”, każdy bank centralny i kontroluje również Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Światową Organizację Zdrowia. Na dodatek finansowali oni obie strony w każdej wojnie od czasu wojen napoleońskich. Opłacali również rewolucję bolszewicką. Znowu brak dowodów, brak źródeł, tylko śmiałe twierdzenia. To również jest część skrajnie prawicowej narracji. Więc Hitler pracował dla Rothschildów? Tak, według Ossebaard.

Oskarżenia przeciwko Rothschildom pochodzą z 1846 roku, kiedy to Georges-Marie Dairnvaell opublikował pamflet, “Histoire édifiante et curieuse de Rothschild Ier, roi des Juifs” pod pseudonimem Szatan. Istnieje długa tradycja robienia z Żydów kozła ofiarnego i Ossebaard nie waha się użyć tej propagandy.

Ossebaard twierdzi również (7:21), że Rothschildsowie finansowali Hitlera i nazistów, a także produkcję maszyn i kart perforowanych IBM, które umożliwiły nazistom skuteczne ściganie Żydów. Prawdą jest, że systemy IBM odegrały znaczącą rolę w Holokauście, ale nie mogliśmy znaleźć żadnych powiązań z Rothschildami, chociaż jest prawdopodobne, że rodzina lub banki, z którymi była związana, miały udziały w firmie takiej jak IBM. Nie oznacza to, że kontrolowały one tę firmę lub były bezpośrednio zaangażowane w zarządzanie, jak sugeruje Ossebaard. To samo dotyczy innych spółek, o których wspomina Ossebaard, takich jak Exxon (który nie istniał nawet pod tą nazwą w latach trzydziestych XX wieku) oraz IG Farben.

Fall Cabal - Upadek Kabały Janet Ossebaard. Część 2
Maszyny Hollerith z IBM używane przez nazistów (US Holocaust Memorial Museum Collection)

Jeśli opierasz się rzekomej potędze Rothschildów, próbując przejąć kontrolę nad własnym bankiem centralnym, lub nie chcesz dłużej akceptować wszechmocnego petrodolara, zostaniesz obalony lub zabity, twierdzi Ossebaard (od 8.00), po czym pokazuje zdjęcia Muammara Kaddafiego, Saddama Husajna i Bashara al-Assada. Ossebaard miesza tu przyczynę i skutek. Ci dyktatorzy byli bojkotowani przez społeczność międzynarodową na długo zanim zdecydowali się sprzedawać ropę ponad zasadami globalnego rynku, na którym, dla tego towaru, dolar amerykański jest standardową walutą.

W części o Rothschildach (8:37) Ossebaard przywołuje również mit, głoszący że lord Jakub Rothschild odziedziczył ważny patent po tajemniczym zniknięciu czterech jego  współwłaścicieli podczas lotu MH 370.

Piramida władzy, którą często można zobaczyć w teoriach spiskowych.
Piramida władzy, którą często można zobaczyć w teoriach spiskowych. Pokazuje, które rodziny należą do “Rady Koronnej Trzynastu”. Jej wersje różnią się od siebie, ale Rothschildsowie i Rockefellerowie są na niej niemal zawsze.

Rodzina Rockefellerów i Bill Gates

Chociaż świat należy do Rothschildów, istnieje jeszcze jedna rodzina, która jest odpowiedzialna za wszelkie zło na świecie. W 09:05 Ossebaard ilustruje wpływ Rockefellerów zdjęciem przedstawiającym Nelsona Rockefellera z… Johnem F. Kennedym. Chwileczkę, czyż przed chwilą nie był on jednym z tych dobrych facetów? Następnie twierdzi, że cała edukacja i wszystkie badania są w rękach Rockefellerów.

W 10:02 mówi, że “to wszystko było w rękach Rockefellerów.” Czyli Rothschildowie nie są jednak wszechpotężni? Znów brak wytłumaczenia.

Ossebaard jest radykalną proepidemiczką. Szczepionki są trucizną, powodują wszelkie problemy medyczne: epilepsję, autyzm, poronienia, a nawet śmierć. Tu znowu autorka dostosowuje się do prawicowej retoryki w teoriach spiskowych. Rockefeller stał się ofiarą Gary’ego Allena w jego książkach “None Dare Call It Conspiracy” (1971) i “Rockefeller: Campaigning for the New World Order” (1974). Jeszcze wcześniej został oskarżony o wiele manipulacji przez zwolennika McCarthy’ego, Emanuela M. Josephsona, w jego książce “Rockefeller, Internationalist: The man who misrules the world” (1952). Prawdopodobnie Ossebaard nigdy nie czytała żadnej z tych książek, lecz po prostu przepisała kilka artykułów z gazet i stron internetowych.

Filantropia Rockefellera

Filantropia Rockefellera jest podważana przez Ossebaard. Fundacja Rockefellera odegrała ważną rolę w tworzeniu szkół i uniwersytetów (9:24), takich jak Johns Hopkins University, University of Chicago, Harvard University i Yale Law School. “Założyli oni szkoły i uniwersytety, wywierając ogromny wpływ na to co należy, a czego nie należy uczyć nasze dzieci i studentów”, mówi Ossebaard i zauważa, że rodzina rozszerzyła “swoje macki władzy” na stowarzyszenia i instytucje medyczne (9:34). Posuwa się nawet do stwierdzenia, że Rockefellerowie są właścicielami FDA [amerykańska Agencja Żywności i Leków, przyp. Fakenews.pl], która jest agencją rządową (10:00). Nic z tego nie jest poparte żadnymi dowodami, ani też wyjaśnieniem, co Ossebaard w tym kontekście rozumie przez “bycie właścicielami”.

W 10:04 Ossebaard stwierdza, że Rockefellerowie “przeniknęli w głąb systemu edukacji i systemu medycznego” i przekazali dotacje na konkretne programy badawcze na szczepionki przeciwko Eboli, żółtej febrze, Zika, grypie i HPV. Ossebaard postrzega rozwój szczepionek jako rzecz wyjątkowo złą i twierdzi, że nie słyszymy o poważnych efektach ubocznych, ponieważ okłamują nas lekarze, media i rządy, w których Rockefellerowie mają swoich przedstawicieli (11:05).

W 11:16 Ossebaard wyjaśnia, że wszystkie formy alternatywnej opieki zdrowotnej zostały zabronione na rzecz farmaceutyków. Odnosi się wprost do raportu Flexnera z 1910 roku. Andrew Carnegie, inny potentat biznesowy, który został filantropem, zatrudnił Abrahama Flexnera do zbadania stanu uczelni medycznych w Stanach Zjednoczonych. Raport zainicjował poprawę standardów i był bardzo krytyczny wobec terapii, które nie zostały przetestowane naukowo, na przykład homeopatii. Zwolennicy medycyny alternatywnej chcą byśmy uwierzyli, że to wszystko było ustawione tak, aby Rockefeller mógł zarobić fortunę na swoich powiązaniach z “Big Pharmą”.

Raport Flexnera z 1910 roku
Raport Flexnera z 1910 roku

Według Ossebaard, Rockefellerowie byli również odpowiedzialni za “dodawanie toksycznych odpadów chemicznych fluorku do naszej wody i pasty do zębów” (11:34). Historia fluoryzacji wody pitnej jest całkiem interesująca. Powiązanie z Rockefellerami jest prawdopodobnie niczym innym jak odniesieniem do badań nad efektami fluoryzacji, finansowanych przez Fundację Rockefellera.

Istnieje wiele (głównie prawicowych) spisków wokół fluoryzacji. W książce “Murder by Injection” antysemicki pisarz Eustace Mullins twierdzi, że fluoryzacja jest wykorzystywana przez “Syndykat Rockefellera” jako sposób kontroli umysłu i że naziści eksperymentowali z nią właśnie w tym celu. Nic z tego nie jest prawdą.

"Bill Gates - World Economic Forum Annual Meeting 2011" by World Economic Forum is licensed under CC BY-NC-SA 2.0
Ponieważ Bill Gates finansuje programy szczepień i rozwój nowych szczepionek za pośrednictwem Fundacji Billa i Melindy Gatesów, jest wyjątkowo znienawidzony przez antyszczepionkowców i stał się podmiotem wielu teorii spiskowych.

Ossebaard twierdzi (12:00), że Rockefellerowie i Bill Gates posiadają miliony udziałów w Monsanto. Ossebaard wykorzystuje kolejny popularny straszak. Nie wspomina o zagrożeniach związanych z GMO, ale próbuje wywołać obawy przed nieznaną technologią.

Jej twierdzenie samo w sobie zawiera trochę prawdy. Raport niezależnego Global Policy Forum z 2016 roku wspomina, że Gates Foundation i Rockefeller Foundation inwestują znaczne środki w badania nad GMO, w które zaangażowani są Monsanto i Bayer. Raport nie wspomina jednak, czy te organizacje posiadają również jakiekolwiek udziały w tych firmach.

Według raportu “obie fundacje podzielają fundamentalne przekonanie, że głód i niedożywienie na półkuli południowej są spowodowane przede wszystkim brakiem technologii, wiedzy i dostępu do rynków”. Wspólnie założyły one w 2006 roku Sojusz na rzecz Zielonej Rewolucji w Afryce (AGRA).

Ossebaard wydaje się być przerażona koncepcją modyfikacji genetycznej i próbuje ją przedstawić w jak najgorszym świetle, używając terminu “eugenika” (12:10), który sprowadza nas ponownie w czasy nazistów. Ossebaard twierdzi, że Rockefellerowie finansowali eksperymenty medyczne nazistów. To kłamstwo. Do 1939 roku Fundacja Rockefellerów finansowała badania w Instytucie Antropologii, Dziedziczności Ludzkiej i Eugeniki Kaisera Wilhelma, które były jedynie inspiracją dla późniejszych eksperymentów medycznych. Stwierdzenie, że Rockefellerowie faktycznie finansowali te przerażające czyny, które w większości miały miejsce w obozach koncentracyjnych, jest bardzo naciągane.

Josef Mengele (po lewej) w Auschwitz (wykadrowana wersja tego zdjęcia została pokazana przez Ossebaard w Fall Cabal - Upadek Kabały)
Josef Mengele (po lewej) w Auschwitz (wykadrowana wersja tego zdjęcia została pokazana przez Ossebaard w Fall Cabal – Upadek Kabały)

Po szybkiej rozprawie z Rothschildami i Rockefellerami Ossebaard stwierdza (12:44), że inne rodziny są nawet silniejsze. Pokazuje stare zdjęcie, przedstawiające mężczyzn w szatach ozdobionych czaszkami, prawdopodobnie tajne stowarzyszenie studenckie składające się z członków tych “jeszcze potężniejszych” rodzin.

Aktualizacja 26/4/2020: zdjęcie pochodzi z Bractwa Kappa Gamma [http://kappagamma.com/about-us], braterstwa dla niesłyszących na Uniwersytecie Gallaudet.

Bractwo Kappa Gamma http://kappagamma.com/about-us, braterstwo dla niesłyszących na Uniwersytecie Gallaudet.
Bractwo Kappa Gamma http://kappagamma.com/about-us, braterstwo dla niesłyszących na Uniwersytecie Gallaudet.

Ossebaard obiecuje, że wróci do tego później, ale chyba musimy poczekać na kolejną jej serię wideo, bo nie pamiętam, żeby wspominała o tych ludziach w innych częściach Upadku Kabały.

George Soros

Ossebaard bardzo niewiele dodaje do istniejącej “literatury nienawiści” o Rothschildach, Rockefellerach czy Gatesach. Także w temacie George’a Sorosa podąża dobrze wydeptaną ścieżką (13:00). Powtarza tylko to, co o tych ludziach piszą prawicowi miłośnicy teorii spiskowych. Nie jest oryginalna i po prostu powiela durne plotki. To nie są żadne wyjątkowe odkrycia, tylko zwykłe sianie nienawiści.

George Soros na Światowym FOrum Ekonomicznym w 2011 roku.
DAVOS/SWITZERLAND, 27JAN11 – George Soros, Chairman, Soros Fund Management, USA, is captured during the session ‘Redesigning the International Monetary System: A Davos Debate’ at the Annual Meeting 2011 of the World Economic Forum in Davos, Switzerland, January 27, 2011.
Copyright by World Economic Forum
swiss-image.ch/Photo by Michael Wuertenberg

Według Ossebaard (13:50) Soros finansuje organizację North American Man/Boy Love Association (NAMBLA), której celem jest legalizacja pedofilii. NAMBLA była członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów (ILGA) zanim została wydalona w 1994 roku. Poprzez swoją Fundację Społeczeństwa Otwartego Soros wspiera organizacje, które dążą do poprawy statusu prawnego homoseksualistów i innych mniejszości seksualnych, tak więc możliwe, że również ILGA otrzymała jakieś fundusze (niektóre działania Fundacji zostały opisane na stronie internetowej The Open Society Foundations).

Powiązanie, które wyznawcy teorii spiskowych widzą między Sorosem a NAMBLA, to prawdopodobnie nic innego jak pokrętna logika: Soros wspierał ILGA (w ostatnich latach), NAMBLA była członkiem ILGA (kiedyś), więc Soros wspiera NAMBLA.

Ossebaard twierdzi również, że Soros popiera Antifę (14:15), nie przedstawiając żadnych dowodów. I pokazuje zmanipulowany obraz flagi Frontu Narodowego, skrajnie prawicowej, faszystowskiej partii politycznej w Wielkiej Brytanii, przeciwko której protestuje grupa Antifa. Znowu jasny dowód na to, że Ossebaard nie jest uczciwą badaczką, lecz po prostu bezkrytycznie powiela fałszywe wiadomości i teorie spiskowe.

Fałszywa Flaga Antify
Fałszywa Flaga Antify

Fundacja Społeczeństwa Otwartego poparła Black Lives Matter (14:36).

Według Ossebaard organizacja “udaje lewicę, ale w praktyce nie promuje niczego poza zamieszkami i przemocą”, pokazując jednocześnie zdjęcia z zamieszek w Ferguson. To prawdopodobnie sugestia, że organizacje takie jak Black Lives Matter mają na celu wyłącznie podżeganie do przemocy, tylko dlatego, że niektóre protesty, w których brały udział, wymknęły się spod kontroli.


Podsumowanie

Część druga cyklu Fall Cabal – Upadek Kabały, to przerażający pokaz ignorancji, braku elementarnej wiedzy i skłonności do manipulacji Janet Ossebaard. Całe wideo jest w zasadzie zlepkiem niepowiązanych ze sobą teorii spiskowych, które autorka znalazła w Internecie i które często zaprzeczają sobie nawzajem. Ciężko zrozumieć, jakim cudem tak wielu ludzi uwierzyło w ten materiał, skoro dowolny jego fragment może obalić pięciominutowe wyszukiwanie w Google.

W kolejnych częściach pokażemy Wam co, według Ossebaard, mają wspólnego kryzys migracyjny, handel dziećmi, szajka satanistycznych miłośników pizzy i “101 dalmatyńczyków”.

Komentarze

Analityk, w Fakenews.pl od maja 2020. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Zaangażowany w projekty dotyczące dezinformacji, ekstremizmu politycznego i wojny informacyjnej. Prywatnie miłośnik dalekich wypraw z plecakiem i leśnych wędrówek. Email: mpawela(at)fakenews.pl