Bill Gates oskarżony i niebawem aresztowany przez Włochy? To manipulacja

Bill Gates oskarżony i niebawem aresztowany przez Włochy? To manipulacja Bill Gates oskarżony i niebawem aresztowany przez Włochy? To manipulacja
  • Rząd Włoch nie ma nic wspólnego z planami aresztowania Billa Gatesa.
  • Do aresztowania Gatesa nawoływała jedynie Sara Cunial jedna z posłanek włoskiego parlamentu, tylko ona wysunęła oskarżenia.

Jeden z najgorętszych newsów ostatnich godzin na Twitterze i Youtube, wspomniał o nim portal Wolne Media, kanał Suwerenny PL oraz wRealu24.

Przykład z kanału Suwerenny PL


Bill Gates zostanie aresztowany przez rząd Włoch za swoje zbrodnie przeciwko ludzkości. „Nareszcie!” zakrzykną niektórzy.

Jednak nie tym razem. To manipulacja, oparta tylko na wypowiedzi Sary Cunial, członkini Izby Deputowanych Włoch. Znana jest z antyszczepionkowych poglądów i kontrowersyjnych wypowiedzi na temat epidemii COVID-19. W 2018 roku została zawieszona przez swoją partię, Ruch Pięciu Gwiazd, za bardzo krytyczne wypowiedzi o szczepionkach, a w tym roku stała się bohaterką głośnej afery, gdy mimo przymusowej izolacji z powodu epidemii, wyszła z domu i policja zatrzymała ją w drodze na plażę. Cunial rzeczywiście nawoływała do aresztowania Gatesa przez rząd Włoch, oskarżając go o rozliczne przestępstwa w kontekście epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Jej słowa nie mają jednak żadnej mocy sprawczej. To opinia jednej osoby. To trochę tak, jakby Grzegorz Braun, lub Janusz Korwin-Mikke powiedzieli w Sejmie, że Gatesa trzeba aresztować, a świat ogłosiłby, że rząd Polski planuje takie aresztowanie. Absolutna bzdura powielona przez rozliczne portale i kanały na Youtube.

Podsumowanie

Nie, Bill Gates nie zostanie aresztowany i postawiony przed sądem. Ta manipulacja została natychmiast rozdmuchana przez liczne internetowe troll konta oraz strony powielające fałszywe informacje i zdobyła ogromną popularność. Najwyraźniej kontrowersyjne kłamstwa coraz lepiej się sprzedają.

Bill Gates aresztowany
Źródło: Twitter

Źródła

Wikipedia: https://it.wikipedia.org/wiki/Sara_Cunial, https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Pi%C4%99ciu_Gwiazd

Il Giornale di Vicenza: https://www.ilgiornaledivicenza.it/territori/vicenza/nuovo-parlamento-con-nove-vicentini-quattro-i-leghisti-1.6344893

Reppublica.it: https://www.repubblica.it/cronaca/2020/04/13/news/_vado_al_mare_sono_una_parlamentare_l_ex_grillina_no_vax_multata_sulla_strada_per_ostia-253937570/

Michał Pawela 75 wpisów

    Analityk i miłośnik dalekich wypraw z plecakiem, najłatwiej spotkać go w krajach, które ministerstwa odradzają podróżnikom. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Fake newsy tropi z zamiłowania.