Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Polecenie Orlenu dotyczące informowania o awarii dystrybutorów jest prawdziwe

Polecenie Orlenu dotyczące informowania o awarii dystrybutorów jest prawdziwe

29 września 2023 w sieci pojawiło się zdjęcie e-maila wysłanego rzekomo przez spółkę Orlen do stacji paliwowych. Wiadomość dotyczyła obowiązującego od 6 września standardu oznaczania dystrybutorów. W przypadku braku paliwa koncern zobowiązał stacje do wywieszania informacji o awarii dystrybutora. Biuro prasowe Orlenu potwierdziło prawdziwość tego polecenia.

Teza:
Spółka Orlen poleciła stacjom paliwowym, by w przypadku braku paliwa wywieszały informację o awarii dystrybutorów.
Awaria dystrybutorów / Orlen
Źródło: X/Tygodnik NIE

Nie brak paliwa, a awaria dystrybutorów

Zdjęcie polecenia Orlenu zamieścił między innymi Tygodnik NIE na portalu X (Twitter). Michał Marszał, jego administrator, pytał w tweetcie, czy Orlen potwierdza, że każe udawać stacjom paliw awarie. W sieci pojawiły się filmy oraz zdjęcia dystrybutorów z wywieszonymi kartkami informującymi o ich awarii. Spytaliśmy Biuro Prasowe spółki, czy polecenie jest prawdziwe. Poniżej przedstawiamy odpowiedź Orlenu.

Odpowiedź w sprawie awarii dystrybutorów
Źródło: Orlen S.A.

Z przesłanej wiadomości wynika, że polecenie dotyczące wywieszania komunikatu o awarii dystrybutorów w przypadku braku paliwa jest prawdziwe i było wysyłane przez Orlen. Spółka tłumaczy, że mail był rozsyłany w związku z końcem letniej promocji, która napędziła popyt, który doprowadził do tymczasowego braku niektórych paliw. Podobną informację otrzymało Radio Zet. Na pytanie, czy zdaniem spółki nie było to wprowadzanie klientów w błąd, Biuro Prasowe już nie odpowiedziało. W przypadku otrzymania dalszych wyjaśnień zaktualizujemy artykuł.

Podsumowanie

Polecenie Orlenu dotyczące wywieszania informacji o awarii dystrybutorów w przypadku braku paliwa jest prawdziwe. Koncern wysłał je na początku września w reakcji na tymczasowy brak paliw w związku z kończącą się wakacyjną promocją.

Źródła

TVN24: “Chwilowy brak paliwa” na niektórych stacjach. Orlen tłumaczy

Radio Zet: https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/1707700060610269291

Komentarze

Absolwent Telekomunikacji i Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Zawodowo zajmuje się technologią 5G. Zainteresowania: podróże, literatura faktu i kuchnia orientalna. Uczulony na błędy językowe. Email: pcymbor(at)fakenews.pl