Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Polska flaga z okazji zniesienia wiz na ulicach Los Angeles?

Polska flaga z okazji zniesienia wiz na ulicach Los Angeles?

4 października, prezydent USA Donald Trump ogłosił że, Polska znajdzie się w programie ruchu bezwizowego. W listopadzie natomiast ogłoszono, że dniem w którym formalnie zaczniemy podróżować bez wiz będzie 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości.

Kiedy fakt ten został ogłoszony, w Polsce zapanowała ogólna euforia. Ekscytacja udzieliła się również zarządzającym profilem PiS Powiat Grodzisk Wielkopolski. Pojawił się tam dość zabawny post:

Piękny gest ze strony Amerykanów.
Z okazji zniesienia wiz dla Polaków, utworzyli polską flagę na ulicach Los Angeles.
Relacje Polska – USA najlepsze w historii!
Brawo Prawo i Sprawiedliwość!

Wpis został wcześniej utworzony na satyrycznym koncie Ryszard Swetru

Polską flaga na ulicach Los Angeles

Zakładamy, że prowadzący profil PiS. byli w stanie niebywałej euforii gdyż jest to ewidentny:

Ilustracja, dołączona do posta to .. korek na ulicach Los Angeles podczas Święta Dziękczynienia. Amerykanie obchodzą je w listopadzie. Poniżej można obejrzeć film, od którego wszystko się zaczęło:

Grafika, którą udostępnił profil PiS Powiat Grodzisk Wielkopolski jest już standardowym materiałem wielu różnych fake newsów. Ma już dobrze ponad 3 lata. Powstało sporo wariacji które do niej nawiązują, w tym memy. Oto jeden z przykładów:

Cały świat z polakami

O włączeniu Polski od 11 listopada do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego poinformowali na wspólnej konferencji ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher i prezydent Andrzej Duda. Informacja o tym znalazła się 7 listopada w komunikacie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych. Teraz aby wybrać się do Stanów Zjednoczonych, nie jest już konieczna wiza. Jedyne co musimy zrobić to uzyskać zgodę w elektronicznym systemie autoryzacji ESTA.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl