Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

KSSPR Końskie dementuje, że znaleziono scenariusz debaty

KSSPR Końskie dementuje, że znaleziono scenariusz debaty

W poniedziałek 6 lipca w Końskich, w hali klubu Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej odbyła się debata prezydencka, organizowana przez TVP. Wziął w niej udział Andrzej Duda (Rafał Trzaskowski odmówił i wziął udział w Arenie Prezydenckiej).

9 lipca na portalu RadioZet.pl, ukazał się artykuł, w którym stwierdzono, że w hali gdzie rezyduje klub piłki ręcznej KSSPR Końskie, odnalazł się pełny scenariusz wspomnianej debaty.

Teza:
Odnaleziono cały scenariusz debaty w Końskich.

 

Cytat z artykułu:

Znaleziono scenariusz debaty w Końskich. A w nim odpowiedzi Andrzeja Dudy

Debata prezydencka TVP w Końskich była wyreżyserowana od początku do końca. Tygodnik „Polityka” podaje, że obsługa obiektu znalazła pełny scenariusz wydarzenia, z odpowiedziami prezydenta…

Podobnej treści wpisy pojawiły się w mediach społecznościowych 8 lipca. Jeden z najpopularniejszych wpisów należał do profilu Kondominium na Twitterze:

Bum

Pracownicy KSSPR Końskie, klubu, którego hala posłużyła za miejsce debaty TVP znaleźli w poniedziałek pełen scenariusz debaty – z pytaniami od widzów (!) i odpowiedziami prezydenta (!!). Za
@Polityka_pl

NIE WIERZĘ.

Debata Scenariusz
Źródło: https://twitter.com/LewitujacyUmysl/status/1280972327656787973

Czy w Końskich znaleziono scenariusz debaty? KSSPR Końskie dementuje

Zarówno wpisy na Twitterze, jak i redakcja RadioZet.pl powoływały się na artykuł Polityki. Faktycznie w artykule możemy znaleźć informację na ten temat:

Dobre nastroje mogą się zepsuć, jeśli to prawda, że pracownicy KSSPR Końskie, klubu piłki ręcznej rezydującego w hali, znaleźli w poniedziałek pełen scenariusz debaty. Zarówno z pytaniami od widzów, jak i odpowiedziami prezydenta.

Problem w tym, że w powyższym fragmencie, wcale nie stwierdzono, że taka sytuacja miała miejsce. Redakcja jedynie dopuszcza taką ewentualność. Dlatego skontaktowaliśmy się z klubem KSSPR Końskie z prośbą o komentarz. Biuro klubu stanowczo zaprzeczyło sensacyjnym doniesieniom:

Nie potwierdzamy takiej informacji i STANOWCZO dementujemy. Wolelibyśmy, żeby mówiono o naszych nowo wdrożonych programach Klub Wsparcia, KSSPR Go! Czy Akademia Piłki Ręcznej, których dotyczyła wczorajsza konferencja prasowa, niż zabawa w jakieś niedorzeczne fake newsy.

Podsumowanie

Jak na razie, informacje portalu polityka.pl się nie potwierdziły. Biorąc pod uwagę dementi KSSPR Końskie, informację o znalezieniu scenariusza debaty uznajemy za plotkę.

Źródła

Mat. Własne / Polityka: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1963102,1,kulisy-debaty-w-konskich-znalazl-sie-scenariusz.read?src=mt

 

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl