Czy Beata Kempa boi się, że padnie ofiarą pedofila?

Czy Beata Kempa boi się, że padnie ofiarą pedofila?

Beata Kempa wczoraj w PE powiedziała, że jest przeciwna edukacji seksualnej, ponieważ boi się, że sama padnie ofiarą pedofila.

Wpis o takiej treści krąży od kilku dni po internecie. Rzekome słowa miały paść podczas wystąpienia posłanki w Parlamencie Europejskim. Jak donosi serwis fact-checkingowy demagog.pl, wiadomość pierwszy raz pojawiła się 23 października 2019 r. na profilu facebookowym Kompas:

Beata Kempa boi się, że padnie ofiarą pedofila

Temat podchwyciły inne profile i media. Na chwytliwy post nabrał się również profil “Twój Ruch oraz portal Wieści24 (który już usunął artykuł)”

Potężna wpadka Kempy w Parlamencie Europejskim. Ale prawdopodobnie celowa!
Trudno o większą wpadkę. Salwy śmiechu wywołała Beata Kempa w Parlamencie Europejskim, która powiedziała, że „jest przeciwna edukacji seksualnej, ponieważ boi się, że sama padnie ofiarą pedofila”.
Ale środowiska PiS i Solidarnej Polski przynajmniej już nie kryją się ze swoimi średniowiecznymi poglądami. Są przeciwne edukacji, bo najwyraźniej wolą ludzi niewykształconych i podatnych na manipulację. Warto też przypomnieć, że wypowiedzi Kempy to element planu PiS skupienia się na wojnie ideologicznej, która ma zastąpić rozmowę o prawdziwych problemach Polski. Kaczyński nie ma dzisiaj żadnego sensownego planu dla naszego kraju i chce bawić się w wojnę cywilizacji, angażując uwagę społeczeństwa. Tyle, że wobec obecności Lewicy, PSL i Konfederacji w Sejmie a więc znaczącego wzmocnienia sił centrowych i prawicowych ten plan raczej się nie powiedzie.

Ojciec Beaty Kempy był członkiem i aktywistą PZPR.

Beata Kempa

Sprawdziliśmy autentyczność wypowiedzi posłanki Beaty Kempy i nasz werdykt to:

Posłanka Beata Kempa nigdy nie wypowiedziała podobnych słów. Pełna wypowiedź posłanki jest dostępna na stronach Parlamentu Europejskiego:

Beata Kempa - Parlament Europejski

Chcę przypomnieć, że ustawa, którą podpisało 265 tysięcy osób w Polsce, to ustawa obywatelska. Nie jest to ustawa rządowa – to po pierwsze.

Panie Biedroń, stawiam panu pytanie: czy jest pan za propagowaniem pedofilii? Bo właśnie o tym mówi ta ustawa – o zakazie propagowania pedofilii w Polsce. Pedofilia, przypomnę panu, to jest jedno z najokrutniejszych przestępstw przeciwko dzieciom, szczególnie małym dzieciom, i system, którego pan broni, to jest właśnie ten schemat działania, który ma służyć przełamywaniu barier w odniesieniu do ofiary i jest wykorzystywany przez ideologię, której pan hołduje.

Chcę powiedzieć jasno i wyraźnie, panie pośle Biedroń: nie wolno wprowadzać tak poważnej instytucji jak Parlament Europejski w błąd. Nie wolno! To jest ustawa, która ma zakazywać propagowania pedofilii, a uzasadnienie tej ustawy trzeba czytać w całości, a nie tylko na wyrywki. My będziemy bronić i chronić dzieci, czy to się panu podoba czy nie, a podstawową komórką, gdzie dziecko ma się dowiadywać o tym, jakie są procesy wychowania, jest przede wszystkim rodzina i rodzice, którzy zgodnie z polską konstytucją, mają stanowić o wychowaniu dzieci.

(Mówczyni odmówiła odpowiedzi na dwa pytania zadane przez podniesienie niebieskiej kartki przez Roberta Biedronia i Magdalenę Adamowicz)

Zdjęcie ilustracyjne: “Spotkanie z panamską delegacją” by Kancelaria Premiera is marked with CC PDM 1.0

Komentarze

The founder, creator of fakenews.pl and funder of the Foundation "We Counteract Disinformation". Professionally, he deals with Internet security and programming. Privately, he is a social activist, passionate of the Internet. A long-time volunteer of the Foundation "Dom w Łodzi", volunteer of the year 2015 of the Lodz Voivodeship. One of the winners of the "Kolory Wolontariatu" contest in 2015. Email: kontakt(at)fakenews.pl