Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Fakenews.pl dołącza do International Fact-Checking Network!

Fakenews.pl dołącza do International Fact-Checking Network!

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy członkami Międzynarodowej Sieci Fact-Checkingowej (IFCN). IFCN jest międzynarodową organizacją zrzeszającą portale sprawdzające fakty. Organizacja członkowska musi przejść bardzo skrupulatną weryfikację oceniającą wszystkie aspekty jej działania, w tym źródła finansowania, niezależność polityczną i jakość warsztatu analitycznego. Jesteśmy dumni, że nasza weryfikacja przebiegła niemal wzorowo. Nasz zespół bardzo ciężko pracował, aby na przestrzeni całej swojej działalności spełnić wszystkie wymogi przynależności do IFCN.

Członkostwo w IFCN nie wiąże się bezpośrednio z żadnym dodatkowym finansowaniem, zobowiązuje nas jednak do przestrzegania najwyższych standardów branżowych, zebranych w IFCN Code of Principles.

Dołączając do International Fact-Checking Network zobowiązaliśmy się do:

  • Bezpartyjności i uczciwości
  • Zachowania przejrzystości i jakości źródeł
  • Przejrzystości finansowania i organizacji
  • Przejrzystości metodologii
  • Otwartej i uczciwej korekty

Obecnie do International Fact-Checking Network należą 92 aktywne organizacje z całego świata. Oprócz Fakenews.pl (Fundacja “Przeciwdziałamy Dezinformacji”), inną polską organizacją, która należy do IFCN jest Stowarzyszenie Demagog. Dział fact-checkingu otworzyła w Polsce również będąca członkiem IFCN, Agence France-Presse.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl