Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Budujemy społeczność fact-checkerów!

Zdjęcie: Rita Vicari / Unsplash

Uważasz, że robimy dobrą robotę? A może właśnie sądzisz, że portal można poprawić? Teraz masz świetną okazję, żeby to zmienić i wpłynąć na to, co pojawia się na Fakenews.pl.

Szukamy wolontariuszy, którzy będą pomagać nam w codziennej pracy. Dostajemy od Was wiele zgłoszeń i widzimy, że bardzo dużo jest osób, którym zależy na oczyszczaniu Internetu z fałszu i manipulacji. Przyświeca nam wizja uwolnienia debaty publicznej od fake newsów, półprawd i kłamstw, niezależnie od tego, kto i w jakim celu je rozpowszechnia.

Potrzebujemy ludzi, którzy wewnętrznymi kanałami będą nam podrzucać ciekawe materiały. Szukamy osób z każdej grupy społecznej, o poglądach zarówno prawicowych i lewicowych. Nieważne czy stoisz murem za Konfederacją, czy lajkujesz wszystkie tweety Roberta Biedronia, możesz pomóc w walce z dezinformacją.

Szukamy osób:

 • Zaangażowanych w bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie
 • Sprawnie poruszających się w mediach społecznościowych

Co trzeba będzie robić:

 • Nie ma sztywnego grafiku, działasz jak chcesz i kiedy chcesz, ważne by regularnie się udzielać.
 • Monitorujesz media i grupy, w których jesteś, gdy wyłapiesz potencjalnego fake newsa – po prostu nam go podsyłasz specjalnym kanałem i uzasadniasz, dlaczego to może być fałszywa informacja.

Co możesz zyskać:

 • Masz wpływ na to, jak wygląda Fakenews.pl. Jeśli uważasz, że jesteśmy zbyt delikatni wobec jakiejś grupy lub opcji politycznej, teraz możesz to zmienić.
 • Otrzymasz dostęp do naszego newsfeedu i dowiesz się o nowych fejkach na długo zanim zostaną opublikowane.
 • Uzyskasz dostęp do ciekawych szkoleń z zakresu eksploracji sieci, OSINT i innych, poznasz fact-checking „od kuchni”.
 • Może zaproponujemy Ci stałą współpracę?

Jak się zgłosić?

Po prostu wypełnij poniższy formularz, napiszemy do Ciebie.

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych przez Fundację 'Przeciwdziałamy Dezinformacji', ul. Wigury 8/9, 90-301. Email: kontakt@fakenews.pl. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

  Jeśli chcesz przyczynić się do walki z dezinformacją w Internecie i zrobić coś dobrego, zgłoś się! Sami niczego nie zmienimy.

  Komentarze

  Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl