Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Przewodów – dezinformacja związana z eksplozją. Artykuł aktualizowany

Przewodów – dezinformacja związana z eksplozją. Artykuł aktualizowany

We wsi Przewodów miało dojść do eksplozji, w wyniku której życie straciły dwie osoby. W związku z tym zdarzeniem, w sieci pojawia się fejk za fejkiem. Nasza redakcja cały czas monitoruje przepływ informacji i stara się wykrywać dezinformację. Ze względu na charakter zdarzenia i potrzebę szybkiej reakcji, aktywność zespołu koncentruje się głównie w mediach społecznościowych. Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Twitterze, Facebooku, Instagramie i TikToku, gdzie na bieżąco weryfikujemy informacje. Tutaj będziemy umieszczać wybrane posty.

Centrum Informacyjne Rządu: „Nieprawdą jest, że linia energetyczna została uszkodzona. Apelujemy o niepublikowanie niepotwierdzonych informacji.”

Oficjalne oświadczenie MSZ w sprawie wybuchu w Przewodowie.

Defilada wojskowa

 

Powszechna mobilizacja

Przewodów – zdjęcia ofiar? To nieprawda

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl