Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Dr Witold Rogiewicz zmarł po szczepieniu na COVID-19? Brak dowodów

Dr Witold Rogiewicz zmarł po szczepieniu na COVID-19? Brak dowodów

Dr Witold Rogiewicz zmarł 15 lutego 2021. Środowiska antyszczepionkowe ogłosiły, iż jego zgon z pewnością był wynikiem przyjętej wcześniej szczepionki firmy Pfizer. Doktor Rogiewicz był wyjątkowo nielubiany przez wielu teoretyków szczepionkowego spisku z uwagi na swoją jawną krytykę postaw antyszczepionkowych.

Teza:
Dr Witold Rogiewicz zmarł w wyniku przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.
Nasza ocena:
Witold Rogiewicz
Źródło: Facebook
Witold Rogiewicz
Źródło: Facebook

Witold Rogiewicz znalazł się na celowniku antyszczepionkowców po prześmiewczym materiale, który nagrał podczas swojego szczepienia.

Doktor zmarł ponad dwa tygodnie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Śmierć szybko została powiązana ze szczepieniem, a profile społecznościowe jego i jego rodziny natychmiast zapełniły się nienawistnymi komentarzami.

rogiewicz
Źródło: YouTube

 

Z córką doktora Rogiewicza wywiad przeprowadził Newsweek. Jak przekazała Małgorzata Rogiewicz, jej ojciec po obu dawkach szczepionki czuł się dobrze, nie miał żadnych skutków ubocznych, a zmarł w wyniku nagłego zatrzymania krążenia, gdyż przez wiele lat miał problemy kardiologiczne.

„Pod postem o śmierci taty pojawiło się ponad 2 tys. komentarzy o tym, co się stało; że kpił z antyszczepionkowców, a sam umarł po zaszczepieniu się (…) Nie znam ludzi, którzy kryją się za avatarami. Tata przez wiele lat miał problemy z sercem i zmarł przez nagłe zatrzymanie krążenia. Jego śmierć nie ma nic wspólnego z przyjęciem drugiej dawki szczepionki (…) Studiuję medycynę i też się zaszczepiłam. Żadnych skutków ubocznych ani u mnie, ani u taty, nie było.”

Podsumowanie

Brak jakichkolwiek dowodów na związek śmierci Witolda Rogiewicza z przyjętą przez niego szczepionką przeciw COVID-19. Jedyną poszlaką jest dość odległa korelacja czasowa, która sama w sobie nie może być jedynym dowodem.  Jak przekazała rodzina, doktor Rogiewicz zmarł w wyniku nagłego zatrzymania krążenia, które nie zostało zaobserwowane jako powikłanie szczepionki Comirnaty, miał również wieloletnią historię problemów kardiologicznych. W tej chwili nie ma wiarygodnych dowodów na bezpośredni związek śmierci doktora z przyjętą przez niego szczepionką.

Źródła

Ulotka Comirnaty: https://www.pfizerpro.com.pl/sites/default/files/comirnaty_pil_poland_21_01_08.pdf

Newsweek: https://www.newsweek.pl/wiedza/zdrowie/szczepionka-przeciw-covid-19-zmarl-lekarz-ktory-przyjal-druga-dawke-szczepionki-na/h87wckv?fbclid=IwAR0z_B7NpwqKrkT-RiQEiMJYVjFAEP1WiIKQdt_TycJi0Esagv8tLg5XVsA

Rogiewicz na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=o-US0EQvU4I

Komentarze

Analityk, w Fakenews.pl od maja 2020. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Zaangażowany w projekty dotyczące dezinformacji, ekstremizmu politycznego i wojny informacyjnej. Prywatnie miłośnik dalekich wypraw z plecakiem i leśnych wędrówek. Email: mpawela(at)fakenews.pl