Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Hasło “Żydzi, PO i SLD do gazu” na Marszu Niepodległości?

Hasło “Żydzi, PO i SLD do gazu” na Marszu Niepodległości?

Chrystus Królem Polski. Polska dla KATOLIKÓW! Innowiercy precz z Polski. Żydzi, PO i SLD do gazu. Jezus was zgładzi

. Takie hasło miało się pojawić na tegorocznym Marszu Niepodległości. Informacja została podana przez grupy niechętne obecnej władzy czyli tradycyjnie: “Sympatycy Szkła Kontaktowego TVN24” oraz “Kompas”. Tak wyglądało zdjęcie z hasłem wspomnianym powyżej:

Żydzi PO i SLD do gazu
Źródło: Facebook

Według portalu demagog.pl, istniała również druga wersja zdjęcia z dodatkowym opisem “Byłe strażniczki z Oświęcimia na Marszu niepodległości”:

Żydzi PO i SLD do gazu
Źródło: demagog.pl

Wszystkie wpisy na grupach facebookowych zostały błyskawicznie usunięte, gdy stało się jasne, że jest to:

Zdjęcie jest kiepską przeróbką fotografii z zeszłorocznego Marszu Niepodległości. Hasło “Chrystus Królem Polski. Polska dla KATOLIKÓW! Innowiercy precz z Polski. Żydzi, PO i SLD do gazu. Jezus was zgładzi” jest kiepskim fotomontażem i nie pojawiło się na marszu.

Żydzi PO i SLD do gazu
Źródło: https://isidorium.blogspot.com/2018/11/czy-ty-tez-jestes-na-zdjeciu.html

W tym roku w Marszu Niepodległości udział wzięło prawie 47 tys. osób. Organizatorzy podaję swoją frekwencję i wg. nich było 150 tys maszerujących osób. Przemarsz przebiegał w miarę spokojnie. Niestety podobnie jak przed rokiem w Warszawie pojawiła się neofaszystowska delegacja z Włoch Forza Nuova. Doszło również do kilku incydentów, takich jak podpalenie flagi tęczowej i Unii Europejskiej. Tradycyjnie marsz obfitował w hasła: “a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” i inne podobne sformułowania.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl