Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Czy geje molestują dzieci częściej niż heteroseksualiści?

Czy geje molestują dzieci częściej niż heteroseksualiści?

Czy geje molestują dzieci częściej niż heteroseksualiści? W tym artykule rozprawimy się z krzywdzącym mitem dotyczącym społeczności gejowskiej. Mit ten jest stale podsycany przez niektóre środowiska religijno-konserwatywne w naszym kraju.

ARGUMENT

Przedstawianie homoseksualistów jako zagrożenia dla dzieci to najskuteczniejszy sposób na kreowanie awersji do par gejowskich w przestrzeni publicznej. W naszym kraju jest to również idealny sposób na wygranie wyborów i podsycanie niepokojów społecznych.
Zdyskredytowany psycholog Paul Cameron, najaktywniejszy zwolennik antygejowskiej “śmieciowej” nauki, jest głównym propagatorem tego mitu. Pomimo tego, że jego kłamstwa były wielokrotnie publicznie obalane , organizacje Camerona wciąż mają duży wpływ na polityków i aktywistów, chociaż Ci, coraz rzadziej cytują go już z imienia i nazwiska.

Inni propagatorzy tego mitu to grupa o nazwie American College of Pediatricians. ACPeds powołuje się na Tonego Perkinsa z Family Research Council który w listopadzie 2010 r stwierdził, że

przytłaczająca ilość badań dowodzi, że homoseksualiści to zagrożenie dla dzieci”

Pokrewnym mitem jest również ten, że rodzice tej samej płci molestują swoje dzieci.

O tym kłamstwie stało się również głośno dzięki projektowi obywatelskiemu “Stop Pedofilii”. Autorzy projektu promują szeroko krytykowane badania Paula Camerona wprost na swojej stronie.

FAKTY

Według American Psychological Association, nie ma dowodów na to aby dzieci były częściej molestowane przez rodziców LGBT, ich przyjaciół lub znajomych z LGBT. Gregory Herek, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis,  jest jednym z wiodących w USA badaczy uprzedzeń wobec mniejszości seksualnych. Przejrzał serię badań i nie znalazł dowodów na to, że homoseksualiści molestują dzieci w większym stopniu niż heteroseksualni mężczyźni.

Działacze antygejowscy opierają swoją tezę na argumencie, że wszyscy mężczyźni, którzy molestują dzieci płci męskiej, powinni być uważani za homoseksualistów. Badania przeprowadzone przez A. Nicholasa Grotha, pioniera w dziedzinie wykorzystywania seksualnego dzieci, pokazują, że tak nie jest. Groth wytyczył podział na dwie grupy osób wykorzystujących dzieci. Wykorzystujący fiksacyjni i regresyjni.

Fiksacyjni – stereotypowi pedofile – takie osoby nie mogą być uważane za homoseksualne lub heteroseksualne, ponieważ „często znajdują osoby dorosłe obu płci odpychające” i często wykorzystują dzieci obu płci.

Regresyjni – na ogół skupiają swoją uwagę na osobach dorosłych, zgodnie ze swoją orientacją. W sytuacjach stresowych mogą jednak kierować swoje zainteresowanie w większym stopniu na dzieci. Groth stwierdził (jak zauważa Herek) , że większość regresyjnie wykorzystujących dzieci była heteroseksualna w swoich dorosłych relacjach.

Instytut Badań i Zapobiegania Molestowaniu Dzieci zauważa, że 90% molestujących dzieci znajduje swoje ofiary w sieci najbliższych krewnych, a większość to mężczyźni w związkach małżeńskich z kobietami. Dlatego większość molestujących dzieci to nie homoseksualiści stojący pod szkołami lub czekający na porwanie dzieci z placu zabaw, co sugerują pewne organizacje religijno-prawicowe.

Anty-gejowscy ideologowie często powołują się na American College of Pediatricians i ich sprzeciw wobec rodzicielstwa osób tej samej płci. Sugerują w ten sposób że organizacja jest jakimś prawowitym organem zawodowym. W rzeczywistości ten ich tak zwany “college” jest niewielką, oderwaną frakcją liczącej, 60 000 członków American Academy of Pediatrics.

American College of Pediatricians, jako warunek członkostwa wymaga, aby dołączający „byli wierni podstawowym przekonaniom grupy … że tradycyjna jednostka rodzinna, stwarza znacznie mniej czynników ryzyka w adopcji i wychowaniu dzieci ”.

Ich publikacja Facts About Youth z 2010 roku została skrytykowana przez American Academy of Pediatrics. Ich zdaniem publikujący nie uznali dowodów naukowych i medycznych dotyczących orientacji seksualnej, tożsamości seksualnej i zdrowia reprodukcyjnego. Francis Collins, dyrektor National Institutes of Health, był jednym ze znanych i cenionych badaczy, którzy stwierdzili, że ACPeds wypacza badania i ustalenia renomowanych instytutów .

Niepokojące jest dla mnie to, że grupy reprezentujące swoje własne interesy, zniekształcają moje obserwacje naukowe, aby wypowiadać się przeciwko homoseksualizmowi” – napisał.

„Informacje, które przedstawiają, są mylące i niepoprawne.”

Innym krytykiem ACPeds jest dr Gary Remafedi, badacz z University of Minnesota, który napisał list do ACPeds, upominając organizację za niewłaściwe i błędne wykorzystanie swoich badań.

Mimo tego, wiele stron internetowych, organizacji i polityków nadal rozpowszechnia ten szkodliwy i bezpodstawny mit. Co ciekawe, mit ten,  jest prawdopodobnie wiodącym powodem spraw o zniesławienie wymierzonym przeciwko gejom.

Źródła

Southern Poverty Law Center: https://www.splcenter.org/
Truth Wins Out: https://truthwinsout.org/pressrelease/2010/04/8136/
American Academy of Pediatrics: http://web.archive.org/web/20150708052712/http://www2.aap.org/featured/sexualorientation.htm
Department of Psychology
University of California, Davis: https://psychology.ucdavis.edu/rainbow/html/facts_molestation.html
Center of Sex Offenders: https://www.csom.org/train/etiology/4/4_1.htm
Warren Throckmorton: https://www.wthrockmorton.com/2010/04/19/another-look-at-francis-collins-rebuke-of-the-american-college-of-pediatricians/

Zdjęcie ilustracyjne: Caitlin Childs, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl