Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Radio Maryja sprzedaje odpusty i podało cennik?

Radio Maryja sprzedaje odpusty i podało cennik?

Czyfaktycznie Radio Maryja sprzedaje odpusty i podało cennik?

Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Normalnie 199PLN + VAT za duszę na rok.
1-8 Listopada PROMOCJA 2 duszę w cenie jednej odpust zupełny.

Takiego Tweeta rzekomo umieściło Radio Maryja na swoim Twitterze. Oto zrzut ekranu:

Radio Maryja sprzedaje odpusty
Źródło: https://twitter.com/Radio_Maryja

Ta informacja to oczywiście:

Informacja, że Radio Maryja sprzedaje odpusty nie ma nic wspólnego z prawdą. Konto na którym została umieszczona informacja jest kontem parodiowym. Jak informują wprost twórcy konta:

Oficjalny profil PARODIOWY Radia Maryja na Twitterze.
Wszelkie podobieństwa do oficjalnego profilu rozgłośni komediowo-rozrykowo zamierzone.

Powyższy fake news rozniósł się błyskawicznie po całym internecie. Właściciele fejkowego konta chyba przestraszyli się popularności bo umieścili jeszcze jeden wpis, w którym zaznaczają że konto ma wymiar satyryczny:

Oficjalny profil radia maryja to @RADIOMARYJA.

Radio Maryja to konserwatywna rozgłośnia radiowa o charakterze społeczno-katolickim, założona 8 grudnia 1991 w Toruniu przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów) z o. Tadeuszem Rydzykiem na czele. Jest rozgłośnią religijną o największym zasięgu w Polsce.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl