Kaja Godek o „najniższej czarnej rasie”. To fake news.

Kaja Godek o „najniższej czarnej rasie”. To fake news.
  • Kaja Godek nie posiada aktywnego konta na Twitterze
  • Konto, z którego publikowano kontrowersyjne tweety było fałszywe, tak jak wszystkie pozostałe profile Godek na Twitterze.

Kaja Godek, znana działaczka pro-life, która zasłynęła takimi projektami jak zakaz parad równości czy zaostrzenie prawa aborcyjnego, padła ofiarą trollingu na Twitterze.

Od pewnego czasu w sieci krąży tweet, którego autorką rzekomo miała być Godek. Sprawa wywołała burzę w internecie, niektóre portale zapowiadały nawet pozwy.

 

kaja godek czarni

 

Kaja Godek na pytanie o aborcję w przypadku ciąży z czarnoskórym ojcem miała odpowiedzieć:

O żadnej dyspensie nie ma mowy. Czarne dziecko też ma prawo do życia. Aczkolwiek nie da się ukryć, że rasa czarna jest właściwie najniższą rasą ludzką na świecie.

Tweeta wysłano z konta @UrszulaKaja. W rozmowie z portalem AntyFake, Fundacja Życie i Rodzina, którą zarządza m.in Godek, zaznaczyła, że wszystkie profile Kai Godek na Twitterze są fałszywe, a jest ona aktywna jedynie na Facebooku.

Jak ustaliliśmy, Kaja Godek miała tylko jeden profil na Twitterze, @GodekKaja, który został zablokowany po homofobicznych wpisach działaczki, a obecnie ma status zawieszonego z uwagi na łamanie standardów Twittera.

Fałszywe konto @UrszulaKaja zostało na Twitterze zastąpione przez konto @Kaja50Kaja, którego autor oficjalnie przyznał, że jest ono nieprawdziwe. Pozostałe profile udające Godek również są oczywistymi fałszywkami.

godek kaja twitter

Podsumowanie

Wypowiedź o aborcji czarnoskórych nie może zostać przypisana Kai Godek. Jednakże, jak zauważył autor fałszywego konta @UrszulaKaja, bardzo znamiennym jest, że cały internet uwierzył tak łatwo, iż takie słowa mogłyby paść z ust działaczki.

Michał Pawela 42 wpisów

    Analityk i miłośnik dalekich wypraw z plecakiem, najłatwiej spotkać go w krajach, które ministerstwa odradzają podróżnikom. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Fake newsy tropi z zamiłowania.