Jarosław Kaczyński ma powikłania po operacji?

Jarosław Kaczyński ma powikłania po operacji? Jarosław Kaczyński ma powikłania po operacji?

Dostałam wiadomość ze szpitala. Bardzo smutną. Pan Prezes Kaczyński ma powikłania po operacji. W chwili obecnej jest reanimowany. Boże opiekuj się Nim. Nie zabieraj go jeszcze do siebie ✝️🇵🇱

Wpis o takiej treści pojawił się na Twitterze użytkownika @grzesznaMarta i momentalnie uzyskał prawie 100 polubień oraz kilkadziesiąt podań dalej. Jego kopia zaczęła też krążyć po zamkniętych grupach facebookowych.

Jarosław Kaczyński powikłania
Źródło: https://twitter.com/grzesznaMarta/status/1201617849531469824

Wpis spotkał się z dużym hejtem użytkowników twittera, którzy od razu stwierdzili, że ta informacja to fake news. Znaleźli się jednak ludzie, którzy w ten tweet uwierzyli. Dementujemy jednak tę plotkę. Jest to:

Jarosław Kaczyński trafił w poniedziałek do szpitala, gdzie przeszedł zabieg wszczepienia endoprotezy w stawie kolanowym. Jak informuje portal Wirtualna Polska, lider Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu narzekał na ból w nodze. Operacja, która była wielokrotnie przekładana, miała być pierwotnie zaplanowana na styczeń. Okazało się jednak, że Jarosław Kaczyński poddał się jej wczoraj. Żadne komplikacje i powikłania nie miały miejsca. Był to rutynowy, zaplanowany zabieg.

Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego tak opisywał całe wydarzenie:

Nad wszystkim czuwali najlepsi lekarze z ministrem zdrowia na czele. Operacja trwała około dwóch godzin. We wtorek rano prezes był już w świetnej formie. Dostaje leki przeciwbólowe i dochodzi do siebie

Jarosław Kaczyński zostanie w placówce szpitalnej (szpital w Otwocku) do końca tego tygodnia. Jeśli proces powrotu do zdrowia przebiegnie bez zarzutów, prezes PiS ze szpitala wyjdzie w piątek. Czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Do pełni aktywności Jarosław Kaczyński wróci za około trzy miesiące.

Jarosław Kaczyński jest współzałożycielem i od 2003 roku prezesem partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce.

Źródła

Autorstwo zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk, PAP
Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Karol Orzeł 178 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.