Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Jarosław Kaczyński ma powikłania po operacji?

Jarosław Kaczyński ma powikłania po operacji?

Dostałam wiadomość ze szpitala. Bardzo smutną. Pan Prezes Kaczyński ma powikłania po operacji. W chwili obecnej jest reanimowany. Boże opiekuj się Nim. Nie zabieraj go jeszcze do siebie ✝️??

Wpis o takiej treści pojawił się na Twitterze użytkownika @grzesznaMarta i momentalnie uzyskał prawie 100 polubień oraz kilkadziesiąt podań dalej. Jego kopia zaczęła też krążyć po zamkniętych grupach facebookowych.

Jarosław Kaczyński powikłania
Źródło: https://twitter.com/grzesznaMarta/status/1201617849531469824

Wpis spotkał się z dużym hejtem użytkowników twittera, którzy od razu stwierdzili, że ta informacja to fake news. Znaleźli się jednak ludzie, którzy w ten tweet uwierzyli. Dementujemy jednak tę plotkę. Jest to:

Jarosław Kaczyński trafił w poniedziałek do szpitala, gdzie przeszedł zabieg wszczepienia endoprotezy w stawie kolanowym. Jak informuje portal Wirtualna Polska, lider Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu narzekał na ból w nodze. Operacja, która była wielokrotnie przekładana, miała być pierwotnie zaplanowana na styczeń. Okazało się jednak, że Jarosław Kaczyński poddał się jej wczoraj. Żadne komplikacje i powikłania nie miały miejsca. Był to rutynowy, zaplanowany zabieg.

Bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego tak opisywał całe wydarzenie:

Nad wszystkim czuwali najlepsi lekarze z ministrem zdrowia na czele. Operacja trwała około dwóch godzin. We wtorek rano prezes był już w świetnej formie. Dostaje leki przeciwbólowe i dochodzi do siebie

Jarosław Kaczyński zostanie w placówce szpitalnej (szpital w Otwocku) do końca tego tygodnia. Jeśli proces powrotu do zdrowia przebiegnie bez zarzutów, prezes PiS ze szpitala wyjdzie w piątek. Czeka go długa i żmudna rehabilitacja. Do pełni aktywności Jarosław Kaczyński wróci za około trzy miesiące.

Jarosław Kaczyński jest współzałożycielem i od 2003 roku prezesem partii Prawo i Sprawiedliwość. Jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Polsce.

Źródła

Zdjęcie: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, CC BY 3.0 PL, via Wikimedia Commons
Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl