Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Międzynarodowy Dzień Fact-checkingu – Podziękowanie

Międzynarodowy Dzień Fact-checkingu – Podziękowanie

Wczoraj był Międzynarodowy Dzień Fact-checkingu. Z tego powodu, ja, jako założyciel Fakenews.pl chciałbym wtrącić kilka słów. Nie będę pisał, jak ważne jest sprawdzanie faktów i weryfikacja informacji. Zapewne wszyscy o tym dobrze wiecie.

To, co dzisiaj chciałbym napisać, to jak wspaniałą i wyjątkową mam ekipę redakcyjną. Pracowałem w życiu z wieloma ludźmi, ale nigdy nie znalazłem osób tak oddanych idei, jak ludzie, z którymi teraz współpracuję. Nie wiem, czy wiecie, ale zespół, który dla Was przygotowuje weryfikacje i sprawdza fakty, ryzykował utratę pracy, pogorszenie relacji osobistych, a nawet zdrowie, aby w początkowych dniach wojny rosyjsko-ukraińskiej zweryfikować dla Was jak największą liczbę ujęć i filmów, aby być dla Was w tym bardzo trudnym czasie.

Często jest to bardzo obciążające psychicznie. Oglądanie działań wojennych, tortur, przemocy. To wszystko pozostawia piętno. Jestem pewien, że wszyscy doceniacie ich pracę. To również Ci ludzie siedzą po nocach, aby weryfikować bzdury propagowane przez “proepidemików”. To ten zespół zajmuje się najbardziej niewiarygodnymi teoriami spiskowymi. Dziękuję każdemu z osobna.

Kasiu, Michale, Mateuszu, Pawle. Robicie niesamowitą robotę. Jestem z Was dumny. Jesteście najlepsi i niezastąpieni. Wykonujecie wspaniałą i pożyteczną pracę.

Dziękuję również wszystkim wolontariuszom i osobom, które zgłaszają nam treści do weryfikacji. To również bardzo ważne i potrzebne działanie. Oszczędzacie nam wiele czasu. Przepraszamy, że czasami nie jesteśmy w stanie pomóc. Ilość zgłoszeń często przerasta nasze możliwości, ale będziemy się coraz bardziej starać.

Jeszcze raz wszystkim bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc.

Karol Orzeł,
Założyciel Fakenews.pl

P.S. Pewnie zauważyliście, że ostatnio trochę mniej publikujemy. Nie martwcie się. Trochę porządkujemy pewne sprawy, a część z nas po prostu zaangażowała się w bezpośrednią pomoc uchodźcom. Niebawem wracamy ze zdwojoną siłą!

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl