Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Tak, oświadczenia kandydatów do bierzmowania ws. Strajku Kobiet są prawdziwe

Tak, oświadczenia kandydatów do bierzmowania ws. Strajku Kobiet są prawdziwe

W poniedziałek internet obiegły doniesienia, że proboszcz z Ropicy Polskiej wymaga od osób przystępujących do bierzmowania podpisania oświadczeń, że nie wspierają Strajku Kobiet i zobowiązują się usunąć wszelkie popierające Strajk materiały ze swoich kont na Facebooku. Zgłaszaliście nam kilkukrotnie tę informację, zatem sprawdzamy.

Teza:
Proboszcz z Ropicy Polskiej zażądał od niektórych osób przystępujących do bierzmowania oświadczeń, iż te nie popierają Strajku Kobiet.
bierzmowanie oświadczenia
Źródło: Gorlice24

Informacja jest prawdziwa. Podał ją portal Gorlice24.pl.

Do kilku osób przystępujących do bierzmowania trafiły oświadczenia o takiej treści:

„Ja, niżej podpisany kandydat (kandydatka) do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. “strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Usunąłem (usunęłam) już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu…

Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO.”

Dziś tj. 26.01.2021, informację potwierdziła na swojej stronie Kuria Diecezjalna w Rzeszowie, przekazując, że tego typu oświadczenia trafiły do trzech osób.

oświadczenie
Źródło: Kuria Diecezjalna w Rzeszowie

Podsumowanie

Oświadczenia, które wywołały tak wiele kontrowersji i sprowokowały bardzo gorącą dyskusję z pewnością są prawdziwe, co potwierdziła Kuria Diecezjalna w Rzeszowie.

Źródła:

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie https://diecezja.rzeszow.pl/oswiadczenie-kurii-diecezjalnej-w-rzeszowie-ws-bierzmowania-w-ropicy-polskiej/

Gorlice24 https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci_z_regionu/652_gmina_gorlice/9163_ropica-polska-ksiadz-kaze-podpisywac-mlodziezy-szokujace-oswiadczenia.html

Komentarze

Analityk, w Fakenews.pl od maja 2020. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Zaangażowany w projekty dotyczące dezinformacji, ekstremizmu politycznego i wojny informacyjnej. Prywatnie miłośnik dalekich wypraw z plecakiem i leśnych wędrówek. Email: mpawela(at)fakenews.pl