Zatrzymaj się!

Tworzenie treści kosztuje i jest czasochłonne. Może podarujesz nam kawę?

Zostaję patronem / patronką! Wspieram z Przelewy24 Zamknij to okno

Fake news i manipulacja w sieci na Igrzyskach Wolności

Fake news i manipulacja w sieci na Igrzyskach Wolności

Tegoroczne Igrzyska Wolności już niebawem. Odbędą się tam bardzo ważne warsztaty poświęcone Fake News i manipulacji w sieci. Na stronie wydarzenia można przeczytać:

Fake news i manipulacja w sieci. Narzędzia do weryfikacji informacji. Warsztat Google News Lab
– Marek Miller – Teaching Fellow w Google News Lab, CEE.
W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną darmowe narzędzia do weryfikacji informacji w internecie. Prezentacja jest pełna bieżących przykładów dezinformacji w światowych mediach oraz sposobów, w jakie można było ich uniknąć. Marek Miller przedstawi proste narzędzia i sposoby na weryfikację źródeł informacji, obrazów, filmów, tekstów oraz lokalizacji. Wśród przedstawianych narzędzi znajdą się rozwiązania Google (odwrócone wyszukiwanie obrazem, Google Maps i Google Earth, Google Translate, YouTube), ale też inne narzędzia, takie jak Wayback Machine, Forensically, Who is, Link Explorer, Suncalc, InVid, Mapchecking i inne.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Marek Miller to świetny specjalista i na pewno jest to okazja na skorzystanie z jego doświadczenia w tej dziedzinie.
Portal fakenews.pl wspiera wszelkie wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości rozpoznawania fake news w przestrzeni medialnej.

Komentarze

Założyciel, twórca fakenews.pl i fundator Fundacji "Przeciwdziałamy Dezinformacji". Zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w internecie i programowaniem. Prywatnie społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Email: kontakt(at)fakenews.pl