Fake news i manipulacja w sieci na Igrzyskach Wolności

Fake news i manipulacja w sieci na Igrzyskach Wolności

Tegoroczne Igrzyska Wolności już niebawem. Odbędą się tam bardzo ważne warsztaty poświęcone Fake News i manipulacji w sieci. Na stronie wydarzenia można przeczytać:

Fake news i manipulacja w sieci. Narzędzia do weryfikacji informacji. Warsztat Google News Lab
– Marek Miller – Teaching Fellow w Google News Lab, CEE.
W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną darmowe narzędzia do weryfikacji informacji w internecie. Prezentacja jest pełna bieżących przykładów dezinformacji w światowych mediach oraz sposobów, w jakie można było ich uniknąć. Marek Miller przedstawi proste narzędzia i sposoby na weryfikację źródeł informacji, obrazów, filmów, tekstów oraz lokalizacji. Wśród przedstawianych narzędzi znajdą się rozwiązania Google (odwrócone wyszukiwanie obrazem, Google Maps i Google Earth, Google Translate, YouTube), ale też inne narzędzia, takie jak Wayback Machine, Forensically, Who is, Link Explorer, Suncalc, InVid, Mapchecking i inne.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Marek Miller to świetny specjalista i na pewno jest to okazja na skorzystanie z jego doświadczenia w tej dziedzinie.
Portal fakenews.pl wspiera wszelkie wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości rozpoznawania fake news w przestrzeni medialnej.

Komentarze

The founder, creator of fakenews.pl and funder of the Foundation "We Counteract Disinformation". Professionally, he deals with Internet security and programming. Privately, he is a social activist, passionate of the Internet. A long-time volunteer of the Foundation "Dom w Łodzi", volunteer of the year 2015 of the Lodz Voivodeship. One of the winners of the "Kolory Wolontariatu" contest in 2015. Email: kontakt(at)fakenews.pl