Szkoły zostaną zamknięte? Wyjaśniamy nieścisłości.

Szkoły zostaną zamknięte? Wyjaśniamy nieścisłości. Szkoły zostaną zamknięte? Wyjaśniamy nieścisłości.
  • W żółtej strefie, od 17 października, szkoły średnie i wyższe przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.
  • W czerwonej strefie, w szkołach średnich i wyższych, nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym.
  • Przedszkola i szkoły podstawowe będą działać bez zmian. Te placówki nie będą zamknięte.
Uwaga! Ten artykuł jest aktualizowany. Jeśli pojawią się nowe informacje na temat obostrzeń związanych ze szkołami, na pewno go uaktualnimy.

Kwestia zamknięcia szkół to jeden z tematów, gdzie potrzebne jest stałe monitorowanie aktualnego stanu rzeczy. 8 października pisaliśmy, że rząd nie planuje zamykania szkół. Informacje w tej sprawie nadal dostępne są w internecie. Dzisiaj natomiast, 15 października, sytuacja zmienia się diametralnie. Uaktualniamy nasz artykuł zgodnie z nowymi wytycznymi.

Strefa żółta – nauczanie hybrydowe

W strefie żółtej, szkoły średnie i wyższe przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. To znaczy, że niektóre zajęcia będą prowadzone stacjonarnie, a niektóre zdalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe w tej strefie będą działać bez zmian czyli stacjonarnie.

Jakie powiaty znajdują się w strefie żółtej? Te informacje zmieniają się niemal codziennie. Aktualna lista dostępna jest na stronach gov.pl.

Strefa czerwona – nauczanie zdalne

W strefie czerwonej, szkoły średnie i wyższe będą zamknięte. Nauka będzie odbywać się w trybie zdalnym. Przedszkola i szkoły podstawowe w tej strefie będą działać bez zmian czyli stacjonarnie.

Jakie powiaty znajdują się w strefie czerwonej? Te informacje również zmieniają się niemal codziennie. Aktualna lista dostępna jest na stronach gov.pl.

Podsumowanie

Według aktualnych oficjalnych informacji, tylko w miastach które znajdują się w czerwonej strefie, szkoły średnie i wyższe będą zamknięte. Będzie się tam odbywać nauka zdalna. W miastach, które znajdują się w strefie żółtej, nauka będzie odbywać się w trybie mieszanym, czyli stacjonarnie i zdalnie. Przedszkola i szkoły podstawowe w obydwu strefach będą działać bez zmian, czyli stacjonarnie.

Michał Pawela 60 wpisów

    Analityk i miłośnik dalekich wypraw z plecakiem, najłatwiej spotkać go w krajach, które ministerstwa odradzają podróżnikom. Zajmuje się wywiadem jawnoźródłowym i analizą informacji w bezpieczeństwie międzynarodowym. Fake newsy tropi z zamiłowania.