Muniek Staszczyk nie żyje? Jest oświadczenie zespołu T.Love

Muniek Staszczyk nie żyje? Jest oświadczenie zespołu T.Love Muniek Staszczyk nie żyje? Jest oświadczenie zespołu T.Love

Muniek Staszczyk nie żyje. To tuł fake news-a, który dzisiaj krążył po sieciach społecznościowych. Artykuł pojawił się na jednej ze stron internetowych, która słynie z rozpowszechniania fake newsów. Komunikat sugerował, że autor zmarł w wyniku komplikacji po udarze:

Nie żyje Muniek Staszczyk. Wybitny polski muzyk miał zaledwie 55 lat. Zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z londyńskich szpitali, w wyniku komplikacji po udarze

Muniek Staszczyk nie żyje

Jest to ewidentny:

Zespół T.Love sam zdementował wymienionego fake newsa:

Kochani,
po sieci krąży fake news na temat Muńka. Absolutnie DEMENTUJEMY te fałszywe doniesienia – Zygmunt ma się dobrze i Was serdecznie pozdrawia. Sprawą się zajęliśmy, nie klikajcie prosimy w ten link i nie dawajcie satysfakcji człowiekowi, który próbuje w podły sposób żerować na nieprawdziwej informacji dotyczącej stanu zdrowia Muńka. Dużo miłości i dobrego dnia dla Was

Muniek Staszczyk jest po wylewie

– Polecieliśmy z przyjaciółmi do Londynu na koncert Boba Dylana w Hyde Parku. Po koncercie znaleziono mnie nad ranem w hotelu, po kilkunastu godzinach leżenia. Zostałem przewieziony do szpitala, jednego z lepszych jak się potem okazało – opowiada Muniek.

Stan artysty był bardzo niestabilny i różne były rokowania.

– Nie było wiadomo, czy przeżyję, ani czy będzie potrzebna operacja mózgu. Przeżyłem tę pierwszą, krytyczną noc, mogłem poruszać kończynami. Wtedy przypomniałem sobie, że przecież nagrałem płytę. Mój syn Janek uprzytomnił mnie: „Tato, jesteś po wylewie, uspokój się z płytą” – dodaje.

Informacje o śmierci osób publicznych to częsty scenariusz fake newsów, które momentalnie rozchodzą się po internecie. Każdą taką wiadomość lepiej dokładnie zweryfikować.

Karol Orzeł 179 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.