Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta?

Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta? Szymon Hołownia kandydatem na prezydenta?

Czy Szymon Hołownia faktycznie wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej? Informację o tej sprawie pierwsze podały serwisy  Wprost i Polityka Insights.

Szymon Hołownia na prezydenta
Źródło: Wykop.pl

Wprost.pl:

 – Wiem, że jeden z biznesmenów opłacił badanie focusowe aby sprawdzić jak jest postrzegany Hołownia w kontekście kandydata na lidera politycznego, jakie jego cechy dostrzega opinia publiczna, a jakie są pożądane i należałoby je wykreować – mówił „Wprost” polityk opozycji

Informację o ewentualnym starcie katolickiego pisarza i publicysty momentalnie podchwyciły wszystkie gazety i portale w Polsce.

Szymon Hołownia na prezydenta
Źródło: Google News

Postanowiliśmy sprawdzić informacje powielane przez polskie media. Na tą chwilę stwierdzamy że wiadomość jest:


Szymon Hołownia oficjalnie potwierdził decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta w Wyborach Prezydenckich w 2020 roku. Swoją decyzję ogłosił 8 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Deklaruje, że będzie kandydatem niezależnym, a kampanię prezydencką zamierza sfinansować ze zbiórek internetowych i datków swoich zwolenników. Pełen zapis transmisji wideo, w której Hołownia ogłosił swoją decyzję, jest dostępny na jego facebooku:

Szymon Hołownia to katolicki dziennikarz, publicysta i pisarz. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Szerzej znany jako prowadzący programu telewizyjnego „Mam Talent!” i „Mamy Cię!”. Pojawia się również w programie „Dzień Dobry TVN”, przygotowując prasówkę. Był również dyrektorem Religia TV.

Zdjęcie w nagłówku: Deon.pl, fot. Filip Ćwik

Karol Orzeł 178 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.