Magdalena Ogórek nową szefową radiowej Trójki?

Magdalena Ogórek nową szefową radiowej Trójki? Magdalena Ogórek nową szefową radiowej Trójki?

Magdalena Ogórek nową szefową radiowej Trójki?  Taka sensacyjna informacja pojawiła się na twitterowym koncie PAPInformacje:

Magdalena Ogórek szefową trójki
Źródło: https://twitter.com/PAPlnformacje/status/1189810047850831872

Rola mediów w kreowaniu opinii publicznej jest bardzo duża. Magdalena Ogórek to postać mocno kontrowersyjna, więc wpis o rzekomym przejęciu radiowej „Trójki” wywołał od razu masę kontrowersji i komentarzy. Został udostępniony przez wiele osób, ale sporo zauważyło że jest to:

Wiadomość pojawiła się na fałszywym koncie „PAPInformacje”. Prawdziwe konto Polskiej Agencji Prasowej to „PAPinformacje„. Różnica w nazwie konta kosmetyczna, ale w zawartości bardzo duża. Fejkowe konto Polskiej Agencji Prasowej słynie z publikowania wrzutek, których zawartość to często fake news. Zmylić może również fakt, że na fałszywym koncie jest więcej wpisów niż na tym prawdziwym.

Informacje o tym, że Magdalena Ogórek jest nową szefową trójki i że jest to fake news, pierwszy podał portal Wprost.pl

„Dyrektor #PR3 Wiktor Świetlik zrezygnował ze stanowiska. Nowym szefem radiowej »Trójki« zostanie dr Magdalena Ogórek” – komunikat takiej treści pojawił się na twitterowym koncie PAPInformacje. Krótkie depesze wychodzące od dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej są udostępniane z kolei na koncie PAPinformacje, co wydaje się jedynie kosmetyczną różnicą. Ta w rzeczywistości jest o wiele bardziej znacząca.
Najnowszy wpis, który udostępnił m.in. dziennikarz Konrad Piasecki pochodził z pierwszego ze wspomnianych profili i był nieprawdziwą informacją, której nie sposób znaleźć w rzetelnych źródłach. Tym samym internauci powielający treść nie dość, że sami mogli nabrać się na wzmiankę o stanowisku dla Magdaleny Ogórek, to jeszcze przyczynili się do rozpowszechnienia nieprawidłowych doniesień. Czytelników śledzących wspomniany „fejkowy” profil zachęcamy do tego, by weryfikować zamieszczane tam treści.

Mimo szybkiego dementi i reakcji w komentarzach, kilkoro dziennikarzy nabrało się na fałszywy wpis. Jednym z nich był Konrad Piasecki:

Magdalena Ogórek szefową trójki
Źródło: https://twitter.com/KonradPiasecki

Kim jest Magdalena Ogórek?

Wikipedia:

Magdalena Ogórek, polska historyczka, doktor nauk humanistycznych, prezenterka telewizyjna oraz kandydatka na prezydenta RP w 2015. W lutym 2017 zaczęła prowadzić program Studio Polska w TVP Info na zmianę z Katarzyną Matuszewską, następnie po ustąpieniu Katarzyny Matuszewskiej prowadzi ten program wspólnie z Jackiem Łęskim. Od września 2017 jest także jedną z prowadzących program O co chodzi w TVP Info. Od lutego 2019 prowadzi program Minęła dwudziesta w TVP Info.

Fotografia: Michał Dyjuk / Reporter

Karol Orzeł 178 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.