Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie

Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie

Jerzy Stuhr: Wyborcy PiS mszczą się za wielowiekowe ciemiężenie. Znany i ceniony aktor mocno podpadł wyborcom PiS. Wczoraj był gościem programu „Tomasz Lis”. Zaraz po emisji odcinka na aktora wylała się fala oburzenia. Aktor stwierdził, że zwolennicy PiS są potomkami chłopów folwarcznych, którzy odczuwają potrzebę „zemsty za wielowiekowe ciemiężenie”.
W mediach społecznościowych (głównie prawicowych) wypowiedź wywołała spore emocje.

Krystyna Pawłowicz, wyjątkowo powściągliwie tym razem:

Postanowiliśmy sprawdzić prawdziwość tej wiadomości.

Prawdziwa

Informacje powyżej są prawdziwe.

Tak, Jerzy Stuhr faktycznie wypowiedział podobne słowa. Obejrzmy dokładnie ten fragment od 52:16:

Najpierw Stuhr stwierdza:

Ja mam teorię, że to jest zemsta za wielowiekowe ciemiężenie

Potem Tomasz Lis oponuje i próbuje delikatnie strofować aktora, że „tak naprawdę wszyscy Polacy mają chłopskie pochodzenie.” Jerzu Stuhr próbuje wybrnąć, trochę się mota, finalnie przyznaje:

To nie chodzi o to, że z chłopów… Wśród chłopów też jedni są żądni odwetu, a drudzy nie. To jest kwestia odruchów, wychowania, kompleksu może najbardziej. Znam ludzi bardzo inteligentnych, wykształconych, którzy mają kompleks odwetu.

„Mleko się rozlało”. Jerzy Stuhr dość negatywnie wypowiedział się o wyborcach PiS i przez jakiś czas będzie się to zanim ciągnęło. Niebawem pewnie pojawi się pewnie sprostowanie, ale nie zmieni to ogólnego obrazu wywiadu.

Karol Orzeł 184 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.