Czy Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich?

Czy Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich?

Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich. Taka sensacyjna wiadomość obiegła wczoraj internet. Wszystko za sprawą wpisu na Twitterze o następującej treści:

Szanowni Państwo,
po długim namyśle oraz licznych głosach wsparcia zdecydowałam, że będę ubiegała się o urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jolanta Kwaśniewska
Źródło: https://twitter.com/JKwasniewska_/status/1193892999811477506

Wybory prezydenckie odbędą się w 2020 roku. Karuzela domysłów ruszyła jednak już kilka miesięcy temu. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy informacja o kandydowaniu Jolanty Kwaśniewskiej jest prawdą. Nasz werdykt:

Fake news

Informacje powyżej są fałszywe.

Jolanta Kwaśniewska nie zamierza ubiegać się o urząd prezydenta. Na Twitterze panuje teraz swoista mania tworzenia fałszywych kont znanych osób i organizacji. Podobnie jest w tym przypadku. Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” wydała oświadczenie, gdzie stanowczo dementuje rzekomy start Jolanty Kwaśniewskiej w Wyborach Prezydenckich:

Jolanta Kwaśniewska jest prawniczką i działaczką społeczną. Pracuje jako prezenterka TVN Style i jako prezes fundacji „Porozumienie bez barier”. Była pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005. Jest żoną prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

Wybory prezydenckie odbywają się w naszym kraju co 5 lat na zarządzenie marszałka Sejmu. Mogą być ogłoszone szybciej, jeśli z jakiegoś powodu kadencja prezydenta ulegnie skróceniu. Ta sama osoba może sprawować urząd prezydenta tylko przez dwie kadencje.

Karol Orzeł 184 wpisów

Społecznik, pasjonat internetu. Wieloletni wolontariusz Fundacji "Dom w Łodzi". Wolontariusz roku 2015 województwa łódzkiego. Jeden z laureatów Barw Wolontariatu w 2015 roku. Właściciel firmy Devlom. Prywatnie mąż wspaniałej żony i ojciec niesamowitej córeczki.